Pravidlá Mamutu

Mamut je určený pre žiakov 4. - 6. ročníka základných škôl a prímy osemročných gymnázií, ktorí súťažia v päťčlenných tímoch. Trvanie súťaže je 120 minút. Úlohy sú rozdelené podľa obťažnosti na 1-bodové (ľahké), 3-bodové (stredné) a 5-bodové (ťažké). Na začiatku súťaže každé družstvo dostane prvých päť úloh: tri ľahké, jednu strednú a jednu ťažkú. Súťažiaci v tíme riešia ľubovoľnú z piatich úloh, ktoré majú k dispozícii. Po vyrátaní úlohy súťažiaci odovzdá výsledok opravovateľovi, ktorý vyhodnotí jeho správnosť. Ak je výsledok správny, tak úlohu odovzdá zadávateľovi, ktorý mu zaráta body a vymení ju za novú úlohu zvolenej obtiažnosti. V opačnom prípade môže tím v riešení úlohy pokračovať a odovzdávať ju znova. Po treťom zlom odovzdaní úlohy môže opravovateľ vyžadovať okrem výsledku aj postup riešenia. Počas súťaže nie je dovolené používať kalkulačky ani žiadnu literatúru.

Okrem matematických úloh žiaci môžu počas súťaže absolvovať aj 3 športové úlohy, ktoré sú vyhlasované po 30, 60 a 90 minútach od začiatku súťaže. Za splnenie každej športovej úlohy získajú súťažiaci 1 príklad navyše, podľa zvolenej obtiažnosti

Aby sa vyrovnali vekové rozdiely medzi súťažiacimi, na začiatku súťaže získajú družstvá za každého štvrtáka 5 bodov, za každého piataka 3 body a za každého šiestaka, resp. primana 1 bod.

Vyhráva tím s najväčším počtom bodov. V prípade zhodného počtu bodov, rozhoduje počet vyriešených úloh. Ak ani toto kritérium nerozhodne, tímy sa umiestnia na delenom mieste.

Časový harmonogram súťaže:

9.30 - 10.50 prezentácia účastníkov
10.50 - 11.00 otvorenie súťaže
11.00 - 12.40 priebeh súťaže
13.00 - 13.20 vyhodnotenie súťaže

Priestor súťaže bude pre súťažné tímy prístupný od 9.30.

Ďalšie informácie:

Víťazi súťaže získajú diplomy a hodnotné ceny. Pre učiteľov bude počas priebehu súťaže zabezpečené občerstvenie, pre súťažiacich bagety a minerálka na tím.

V prípade otázok nás kontaktujte na info@strom.sk.

Aktuality

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Koniec zimného semestra
Zimný semester už pozná svojich najlepších riešiteľov, ktorých čaká sústredenie.. Tak šup pozrieť najnovší príspevok a s prihlasovaním neotáľať!
(16. december 2019)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Prvá séria ukončená!
Koniec prvej série je už tu a spolu s ním aj vaše opravené úlohy a nové časopisy so vzorovými riešeniami a poradiami. Tak sa pustite do čítania, no nezabúdajte ani na druhú sériu! :)
(15. apríl 2019)

Chybička v zadaní..
sa našla v úlohe 3 v 2. sérii Malynára. Je už opravená, aj v časopise, aj v sekcii Príklady. Veľmi sa ospravedlňujeme :)
(30. marec 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.