Tábor mladých matematikov

Pýtaš sa, aký je najlepší program na leto? No predsa Tábor mladých matematikov, v skratke TMM! Príď si aj ty užiť týždeň plný zábavy, hier, ale aj matematiky vo veľmi zaujímavej podobe, ktorá má ďaleko od tej školskej. Tábor je vynikajúce miesto na zoznámenie sa s ľuďmi so spoločnými záujmami a každý rok sa tam zíde skvelá partia vedúcich aj účastníkov.

Ak si už boli s nami niekedy na sústredení, vedz, že TMM má program podobný ako sústredenie, akurát je dlhšie, a preto ponúka priestor na viac voľného času, výlety do okolia a podobne. Neprídeš však ani o starostlivo pripravené matematické prednášky a semináre, premakané hry a všetko ostatné, čo na sústredkách majú všetci tak radi.

Tábor je určený pre budúcich žiakov 7. ročníka ZŠ (sekundy) až 2. ročníka SŠ (sexty), pri nedostatočnom počte účastníkov je možné v špeciálnych prípadoch vziať aj starších/mladších.

TMM 2024

TMM 2024 sa uskutoční 29. júla až 5. augusta 2024 v Rekreačnom stredisku Zelený Breh. Pozvánku nájdeš tu a prihlasovací formulár tu. Tešíme sa na Tvoju účasť! :)

Na čo myslieť pri prihlasovaní?

Prihlášku na TMM vyplň len vtedy, ak si si istý/á, že sa budeš môcť zúčastniť celého pobytu. V prípade, že sa niečo zmení, neodkladne sa spoj s kontaktnou osobou. V špeciálnych prípadoch vieme umožniť účasť aj niekomu, kto sa nezúčastní pobytu v celom trvaní, avšak záujemcovia, ktorí sa vedia zúčastniť celého TMM, majú pred takými prihlásenými prednosť.

V prípade, že je výška účastníckeho poplatku jedinou prekážkou v tvojej účasti, neváhaj a ozvi sa nám na socialny.fond@strom.sk a niečo vymyslíme. V prípade zrušenia účasti menej ako 7 dní pred konaním TMM si vyhradzujeme právo účastnícky poplatok nevrátiť.

Počet miest na TMM je obmedzený, preto na prihlásenie dlho nečakaj. Mysli na to, že prihláška nie je považovaná za záväznú, ak si neuhradil zálohu. Termín prihlásenia, vyplatenia zálohy a vyplatenia zvyšku účastníckeho poplatku je uvedený na pozvánke.

Ak bude kapacita tábora naplnená, naďalej prijímame nové prihlášky, avšak v prihláške je uvedené, že už na tábore nie je voľné miesto. V prípade, že z tábora niekto vypadne, postupujeme podľa poradia prihlásených. Ak vyplníš prihlášku ako náhradník, počkaj s platbou na to, či sa pre teba nájde miesto.

Na čo myslieť pri balení?

Na TMMko si nezabudni zobrať:

 • čestné prehlásenie z druhej strany pozvánky (podpísané zákonným zástupcom),
 • osobné doklady (nezabudni preukaz poistenca),
 • v prípade, že sa na TMM cestuje vlakom, lístky na vlak (tie si každý účastník kupuje sám) a preukaz na bezplatnú železničnú prepravu,
 • prezuvky,
 • športové a náhradné oblečenie a obuv na celý pobyt,
 • pyžamo,
 • hygienické potreby,
 • písacie pomôcky (najmä pero a papier),
 • baterku,
 • šatku,
 • pršiplášť,
 • opaľovací krémšiltovku/klobúk a repelent a
 • plavky, ak je na ubytovni bazén alebo v blízkosti vodná plocha umožňujúca kúpanie.

Na tvoje uváženie nechávame hudobný nástroj, loptu či iné pre teba dôležité veci. Ak nemusíš, na sústredenie si neber nič cenné.

Minulé ročníky 

TMM 2023 - Chata Slaná Voda, Oravská Polhora Fotky
TMM 2022 - Chata Radzim, Vyšná Slaná Fotky
TMM 2021 - ŠvP Detvianska Huta Fotky
TMM 2020 - Hotel Junior Piatrová Fotky
TMM 2019 - Chata Radzim, Vyšná Slaná Fotky
TMM 2018 - Penzión pod Sitnom, Počúvadlo Fotky
TMM 2017 - RZ Lúčka - Potoky Fotky
TMM 2016 - Penzión Detský raj, Tatranská Lesná Fotky
TMM 2015 - Chata Július, Vyšná Slaná Fotky
TMM 2014 - RZ Lúčka - Potoky Fotky

 

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!