Letné sústredenie je už za rohom!

Letné sústredenie sa už blíži a všetci sa naň už tešíme. Tí najlepší z vás už obdržali na mail pozvánku, v ktorej sa nachádzajú všetky potrebné informácie. Tešíme sa na vás!

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Výlet 8.6.2024

Ahojte, 

prinášame sľúbené informácie o výlete, ktorý sa bude konať 8.6.

Ak chcete ísť na výlet, tu už je finálny formulár, ktorý vás poprosíme vyplniť: https://forms.gle/tzc3AwnSnC1KbKYa6

Stretávka bude v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ nám o 9:30 pôjde autobus 508404 204 na zastávku Bobrovník,, rázc. Úhrada autobusu je na vlastnú zodpovednosť. Na stretávku ide z Košíc Ex Tatran 602 o 7:07. 

O 15:11 sa už bude pomaly končiť program a nasadneme na Os 3421 v Liptovských Vlachoch. Vystúpime v Liptovskom Mikuláši, kde sa už všetci môžu vydať na cestu domov a to pre Košičanov odporúčame vlakom Ex 609 Tatran o 16:47.

Nezabudnite si vhodnú obuv, dosť jedla a pitia na celý deň a dobrú náladu : ) 

Tešíme sa na vás.

 

Za vedúcich výletu.

 

Zobraziť celý príspevok

Koniec letného semestra!

Ahojte,

druhá séria a teda aj celý letný semester je úspešne za nami. Ako už býva zvykom, s jeho koncom prichádza aj nový časopis, v ktorom si môžete pozrieť vzorové riešenia úloh a nová výsledkovka. Opravené riešenia nájdete v sekcii úlohy.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2024

Ahojte, drahí matematici a matematičky.

Každoročne dokazujeme, že sme fit nielen mentálne, ale aj fyzicky, a to chodením na Stromácke výlety plné hier a krásnej prírody. Prvý výlet tohto roku, a to presne v jeho polke, máme naplánovaný na 8.6.

S oznámením dátumu ide ruka v ruke i otázka, či by ste chceli na takýto výlet prísť. Odpovedať môžete cez tento dotazník.

Tento dotazník je iba predbežný a viac informácií sa dostatočne skoro objaví na stranke, nebojte sa.

Už sa na vás tešíme!

Zobraziť celý príspevok

Bude Mamut!

Mamut je tímová súťaž pre 4. až 6. ročník základných škôl a primánov. Cieľom je získať čo najviac bodov počítaním netradičných úloh rozdelených v troch rôznych obtiažnostiach. Súťažiaci si vedia v súťaži pomôcť spĺňaním športových disciplín. Súťaž bude okrem Košíc prvýkrát prebiehať aj v Poprade.

Registrácia je spustená a beží do 17. mája 2024. Kapacita tímov je na oboch súťažných miestach obmedzená, preto s registráciou dlho neotáľajte. Každá škola smie registrovať najviac dva tímy. Súťaž sa uskutoční 31. mája 2024 na ZŠ Mateja Lechkého v Košiciach a na Gymnáziu na Kukučínovej ulici v Poprade.

Súťažiaci sa stretnú so 60 úlohami v 3 rôznych kategóriách, pričom obtiažnosť sa v každej kategórii postupne zvyšuje. Aby sa kompenzovali ročníkové rozdiely, každý tím dostáva na začiatku primeranú bonifikáciu podľa vekového zloženia. Súťaží sa v exteriéri a samotné počítanie príkladov je prepojené so športovými aktivitami.

Pozvánku, prihlasovanie a zadania z ...

Zobraziť celý príspevok

Ukončili sme prvú sériu!

Ahojte!

Je to tak, podarilo sa nám úspešne ukončiť prvú sériu! Ako vždy vám prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a samozrejme aj novú výsledkovku. Svoje opravené riešnia si môžete nájst v sekcii úlohy. Tešíme sa na vaše ďalšie riešenia :)

Vaši Vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Máš problém?!

Ďalší ročník populárnej online sútaže Máš problém?! sa tentokrát uskutoční v piatok 3. mája 2024.
Súťaž je určená primárne pre žiakov 4. až 9. ročníka ZŠ a príslušných ročníkov OG, no zapojiť sa môžu i šikovní mladší žiaci.

Pre súťažiacich sme si už tradične pripravili sadu zaujímavých matematických problémov a úloh, na riešenie ktorých majú 60 minút.
Ak sa plánujete registrovať, nezabudnite následne potvrdiť vašu registráciu v e-maili, ktorý vám bude zaslaný do vami uvedenej uvedenej stránky.

Pre viac o samotnej súťaži kliknite tu.

Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Prímestský Matematický Tábor

PriMaT (prímestský matematický tábor) je jednoznačne akcia, ktorú toto leto nechceš zmeškať! Tento rok sa uskutoční od 15. do 19.7. Spolu so svojimi kamarátmi na ňom zažiješ množstvo súťaží i zaujímavých hier. Nebudú chýbať športy, výlety, zážitky, tvorivé aktivity a čas si nájdeme aj na trochu matematiky. To všetko zažijeme v rámci pútavého deja obohateného scénkami v podaní našich vedúcich. Celý tábor je formou súťaže - družinkového boja - do ktorého budete v priebehu týždňa získavať body.

Tábor je pre budúcich štvrtákov až siedmakov základných škôl (a príslušných ročníkov osemročných gymnázií). Teda deti, ktoré tento rok ukončili tretí až šiesty ročník. Na tábor sa môžu prihlásiť aj mladšie deti, ale iba v prípade sprievodu staršieho súrodenca.

Stretneme sa každý deň od 7:30 do 8:15 v Hvozdíkovom parku, ktorý sa nachádza pri prírodovedeckej fakulte UPJŠ na Jesennej 5 v Košiciach (miesto stretnutia sa výnimočne môže zmeniť kvôli výletu ...

Zobraziť celý príspevok

2% združeniu STROM

Venujte 2% z dane Združeniu STROM a pomôžete nám aj v následujucom roku pomáhať žiakom základných a stredných škôl rozvíjať svoje znalosti matematiky a logické myslenie.

Aj vaše 2% nám pomôžu organizovať ďalšie série korespondentnych seminárov, jednodňových súťaží družstiev alebo pobytových sústredení a táborov.

Predvyplnený formulár nájdete na tejto stránke.
Za Váš príspevok Vám ďakujeme.

Zobraziť celý príspevok

Sústredko malynára je už čo i len kameňom dohodíš!

Je to tak!

S vianočným časom prichádza aj darček od nás, STROM-ákov, a to v podobe informácií o nadchádzajúcom sústredení Malynára! Tí najlepší z vás by si mali v maili môcť nájsť pozvánku (prípadne náhradnícku), v ktorej sa nachádzajú všetky potrebné informácie a hlavne prihlasovací formulár, ktorý je potrebné vyplniť do 12.1.2024. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Druhá zimná séria Malynára je za nami!

Ahojte!

Vianoce sa už pomaly blížia a my sme úspešne ukončili 2.sériu Malynára. A my by sme vám chceli podarovať nový časopis so vzorovými riešeniami a celkovým poradím.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Letný semester Malynára je tu!

Ahojte!

Máme pre vás nový časopis plný nových zaujímavých úloh. Hoci je termín ešte ďaleko, môžete sa do riešenia pustiť už teraz, aby ste úlohy nemuseli riešiť na poslednú chvíľu. V zadaní 5. úlohy prvej série nastala malá zmena. Skontrolujte si, či ste pracovali so správnym zadaním. Za chybičku sa ospravedlňujeme. 

Vaši vedúci :).

Zobraziť celý príspevok

Prvá zimná séria je za nami!

Ahojte,

prvú zimnú sériu máme úspešne ukončenú, a teda vám prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a novú výsledkovku. Svoje opravené riešenia viete nájsť v sekcii úlohy. Tešíme sa na vaše riešenia v druhej sérii.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Ešte stále Máme problém?!...

... a riešenie na tento problém máš práve možno aj ty!

Registrácia na Máš problém?! je ešte stále v plnom prúde, a preto ak si žiakom 4. – 9. ročníka ZŠ neváhaj a prihlás sa. 

Súťaž bude prebiehať 3.11.2023 od 8:00 do 20:00. Na samotné riešenie úloh budeš mať 60 minút, pričom si budeš môcť vybrať, kedy vo vyhradenom čase s riešením začneš. Nakoľko súťaž prebieha online, môžeš ju riešiť doma, alebo po dohode s tvojím vyučujúcim aj v škole, napríklad cez hodinu matematiky :). Všetky ostatné pravidlá ako aj pokyny k prihláseniu si môžeš prečítať tu.

Tých najúspešnejších čakajú vecné ceny a víťaz z každého ročníka dostane aj riadnu pozvánku na sústredenie Malynára alebo Matika (podľa kategórie, v ktorej súťažil). Preto neváhaj a čo najskôr sa zaregistruj tu!

V pripade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať na emaile masproblem@strom.sk.

 Tvoji organizátori Máš problém?!

 

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2023

Ahojte!

Slnečné leto nám pomaly, ale isto strieda pochmúrna jeseň. Listy zožltli a na stromoch ich ostalo len zopár. Popadali gaštany, ktorých hľadanie zabáva malé deti. Náš STROM gaštany nemá, ale má pre vás pripravený výlet, ktorý zabaví zasa vás. Stretneme sa v nedeľu 29. októbra o 9,10 na železničnej stanici v Košiciach. Odtiaľ pôjdeme vlakom o 9,27 do Veľkej Lodiny. Z Veľkej Lodiny vyjdeme na Jánošíkovu baštu a z nej zídeme dolu do Kysaku. Z Kysaku sa do Košíc vrátime vlakom o 17,16. Lístky na vlak si prosím zožeňte na vlastnú päsť.

Nezabudnite si zobrať teplé oblečenie, pevnú a nepremokavú obuv, dostatok jedla a pitia a preukaz na bezplatnú vlakovú prepravu alebo ISIC (ak máte).

Ak sa chcete výletu zúčastniť, vyplňte nám, prosím, tento formulár, aby sme vedeli, koľko vás príde.

Tešíme sa na vás. :)

Vaši vedúci výletu

Zobraziť celý príspevok

Nové zimné série

Ahojte!

Leto sa nám už skončilo a s jeho koncom prichádzajú aj nové zimné série. Nájdete ich buď v sekcii úlohy, alebo v novom časopise. Tak neváhajte a pustite sa do riešenia, aby sme sa stretli na zimnom sústredku. 

Tešíme sa na vás :)

Vaši vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Už je to oficiálne!

Na známosť sa všetkým dáva, 

že bol oficiálne zvolený termín výletu, a to konrétne 2.8. Stretneme sa na vlakovej stanici v Košiciach o 8:20, odkiaľ sa spoločne vyberieme vlakom o 8:43 do Kysaku. Po ceste navštívime i magický Obišovký hrad a cestu zakončíme v Ličartovciach, odkiaľ sa spoločne poberieme vlakom o 16:35 späť do Košíc. Lístky na vlak si prosím zožeňte na vlastnú päsť.

Nezabudnite si ich zobrať so sebou rovnako ako aj preukaz na bezplatnú prepravu vlakom/isic (v prípade, že nimi disponujete), dostatok vody a papania, opaľovací krém (alebo sa aspoň natrite ráno), repelent, pokrývku hlavy, pevnú obuv a hlavne dobrú náladu a úsmev na perách. 

Taktiež by sme boli radi, ak by ste nám vedeli vyplniť tento formulár, aby sme čo najlepšie vedeli, koľko vás príde. 

Veľmi sa na vás tešíme! <3 

Vaši vedúci výletu :). 

 

Zobraziť celý príspevok

Bolo sústredko

Ahojte,

v čase od 18. 6. do 23. 6. 2023 sa uskutočnilo letné sústredenie Malynára. Ďakujeme všetkým, čo sa ho zúčastnili a týmto oznamujem, že na stránke pribudli už aj nové fotky, pričom zvyšné fotky si aj tentokrát môžete pozrieť na zdieľanom Google disku.

Vaši vedúci Malynára :)

Zobraziť celý príspevok

Výletík

Čauko,

prázdniny sa už vo veľkom začali, tak prečo si ich ešte viac nespríjemniť a nespraviť si výlet? Preto by sme sa radi dozvedeli, kedy máte čas. Tak, ak by ste mali minútku a záujem sa zúčastniť, vyplňte tento dotazníček: https://doodle.com/meeting/participate/id/dPQ5n6Ae

Tešíme sa na vás na výlete :).

Vaši výlet vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie druhej série

Čaute,

druhá séria je za nami a my vám ako vždy prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a novú výsledkovku. Svoje opravené riešenia môžete po prihlásení nájsť v sekcii úlohy

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

PF UPJŠ udelila STROMu bronzovú medailu

Pri príležitosti 60. výročia založenia Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika bola dňa 10.5. udelená nášmu združeniu bronzová medaila za dlhoročné aktivity pri práci s talentovanou mládežou. Ďakujeme PF UPJŠ za ocenenie našej práce a dlhoročnú spoluprácu, ktorá veríme, že bude pokračovať aj v budúcnosti. Blahoželáme fakulte k okrúhlemu výročiu.

Zobraziť celý príspevok

Prvá letná séria je za nami!

Čauko všetci :), 

podarilo sa nám uzavrieť prvú sériu úloh, a tak vám opäť prinášame vzorové riešenia príkladov v novom časopise. Na našej stránke v sekcii výsledky taktiež môžete vidieť priebežný bodový stav. Veríme, že vám nová séria prinesie ešte viac bodov a nových matematických znalostí. 

Vaši vedúci MALYNára.

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2023

Aj v roku 2023 budeme organizovať tímovú súťaž Mamut, ktorá je určená pre žiakov 4. až 6. ročníka základných škôl a prímanov osemročných gymnázií. Bude sa konať 2. júna 2023 v priestoroch Základnej školy Mateja Lechkého v Košiciach. Úlohou 5-členných družstiev je vypočítať za dve hodiny čo najviac zaujímavých matematických úloh a tých najlepších neminie odmena vo forme poukážok do kníhkupectva a pozvánok na sústredenie Malynára.

Ak si chceš spolu so svojimi kamarátmi zasúťažiť, popros Tvoju pani učiteľku, aby vás prihlásila, a my sa na vašu účasť budeme tešiť.

Viac informácií nájdeš v pozvánke s podrobnými informáciami alebo v sekcii Mamut.

Zobraziť celý príspevok

TMM 2023

Už tradične aj toto leto budeme organizovať Tábor mladých matematikov, ktorý sa uskutoční na Chate Slaná Voda v termíne 8.15. augusta 2023.

Nevieš, čo je to Tábor mladých matematikov, skrátene TMM? Je to tábor, ktorý je určený pre súčasných šiestakov základných škôlprvákov stredných škôl (a samozrejme tomu ekvivalentné ročníky viacročných gymnázií). Programom sa veľmi podobá na naše sústredenia, ktoré máte všetci tak radi, ale TMM je o 2 dni dlhšie, takže aj o 2 dni lepšie!

Tu nájdeš pozvánku s podrobnými informáciami a prihlasovací formulár. S prihlasovaním však dlho neotáľaj, kapacita tábora je obmedzená. Tešíme sa na Tvoju účasť!

Zobraziť celý príspevok

Zažili smE SET sústredení!

V období 22.1. až 10.2. sme zaradom zorganizovali sústredenia Matika, STROMu a Malynára. Ďakujeme vám, drahí účastníci, že ste si ich s nami užili a hlavne ďakujeme Nadácii ESET, ktorá každé z nich podporila nie len finančnou čiastkou, ale aj zaujímavými prednáškami z oblasti kyberbezpečnosti!

Zobraziť celý príspevok

Letný semester prichádza !

Zdravíčko !

Určite ste po skvelom sústredení plní chute a nadšenia pusťiť sa do nových úloh v očakávaní ďalšieho sústredka. Tie sú pre vás nachystané v časáku, čakajúcom len na vás !

Tak nečakajte a šup-šup, pustite sa do riešenia - do termínu ostáva už len 33 dní !

Zobraziť celý príspevok

2% z dane

Aj tento rok je možné venovať 2% (v niektorých prípadoch dokonca až 3%) daní verejnoprospešným organizáciám, ako sme
my.

Peniaze získané z 2% vStrome využívame na pokrytie časti nákladov spojených s aktivitami pre vás (kopírovanie časopisov,
poštovné, ceny na súťažiach, aktivity na sústredeniach,. . . ).

Chceme vás preto poprosiť, aby ste rodičom, členom svojej blízkej aj vzdialenej rodiny, susedom a kľudne aj cudzím
ľuďom na ulici porozprávali o našich aktivitách a poprosili ich, aby svojou troškou podporili našu dobrovoľnícku činnosť
a pomohli tým skupine mladých cieľavedomých ľudí zabezpečujúcich chod týchto úžasných seminárov, ktoré tak zbožňujete.
Porozprávajte im, čo pre vás znamená sústredenie, čo vám dáva riešenie úloh nášho seminára a vysvetlite im, že takto
podporia aj váš rozvoj a prispejú k zmysluplnému tráveniu vášho voľného času.

Potrebné informácie o tom, ako darovať 2%, nájdete na priradenej stránke zdruzenie.strom.sk/sk/zdruzenie/2percenta/. Radi
vám zodpovieme ľubovoľné otázky ohľadom našej ...

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie 2. série

Čaute!

Prvá aj druhá séria zimného semestra sú už za nami a my vám opäť prinášame ďalšie číslo časopisu, kde môžete nájsť vzorové riešenia príkladov druhej série ako i finálne poradie. Ďakujeme za ďalšiu sériu plnú nápadov a skvelých myšlienok a už sa tešíme na tú ďalšiu :).

Koniec série tiež prináša naše vytúžené sústredenia, ktoré sú podporené Nadáciou ESET, čomu sa veľmi tešíme. Na e-mail by tým najlepším z vás mala prísť pozvánka so všetkými dôležitými informáciami. S ňou sa spája i prilasovací formulár, ktorý treba vyplniť do 20. januára. Tí z vás, ktorí ste tentokrát pozvaní neboli, nezúfajte, hneď ďalšia príležitosť vás očakáva v letnom semestri :).

Tešíme sa na vás,

vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Zhodnotenie prvej série

Ahojte!

Prvá zimná séria Malynára je za nami a je čas zhodnotiť, ako ste si počínali. Pripravili sme si pre Vás časopis so vzorovými riešeniami, výsledky dosiahnuté v tejto sérii a taktiež opravené riešenia, ku ktorým sa dostanete po prihlásení sa na stránke. Dúfame, že sa Vám naša súťaž páči a že sa rovno pustíte do riešenia úloh druhej série.

Zobraziť celý príspevok

Mikulášsky výlet 2022

Ahojte!

Zvykom je, že každoročne sa na začiatku decembra organizuje mikulášsky výlet. Inak tomu nebude ani tento rok. Mikulášský výlet sa uskutoční 3. decembra 2022. Stretneme sa o 9,30 na autobusovej zastávke Lingov a cez Zelený dvor prejdeme na sídlisko Ťahanovce. Výlet zakončíme na autobusovej zastávke Belehradská približne o 16,00. Nezabudni si zobrať dostatok jedla a pitia, teplé oblečenie a pevnú, nepremokavú obuv.

Ak chceš prísť na výlet, vyplň, prosím, tento formulár, aby sme vedeli, koľko vás príde. Tešíme sa na vás! :)

Zobraziť celý príspevok

Máš problém?!

...s riešením originálnych úloh a vyhrávaním skvelých cien? Dúfame, že nie, keďže druhý ročník online súťaže Máš problém?! je už čoskoro tu!

Súťaž bude prebiehať 8.11.2022 od 8:00 do 20:00. Na samotné riešenie úloh budeš mať 60 minút, pričom si budeš môcť vybrať, kedy vo vyhradenom čase s riešením začneš. Nakoľko súťaž prebieha online, môžeš ju riešiť doma, alebo po dohode s tvojím vyučujúcim aj v škole, napríklad cez hodinu matematiky :) Všetky ostatné pravidlá, ako aj pokyny k prihláseniu, si môžeš prečítať tu.

Tých najúspešnejších čakajú vecné ceny a víťaz z každého ročníka dostane aj riadnu pozvánku na sústredenie Malynára alebo Matika (podľa kategórie, v ktorej súťažil). Preto neváhaj a čo najskôr sa zaregistruj tu!

Tešíme sa na Teba :)

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2022

Ahojte!

Leto sa nám už končí a my sme sa ocitli späť pri našich každodenných školských povinnostiach. Preto sme si pre vás pripravili výlet, počas ktorého sa môžete odreagovať, stretnúť sa so super ľuďmi a skvelo stráviť voľný čas. Stretneme sa v sobotu 8.10.2022 o 9:15 na električkovej zastávke Havlíčková, odkiaľ pôjdeme na Horný Bankov. Výlet ukončíme na autobusovej zastávke KVP Kláštor s predpokladaným návratom okolo 16:00. Riešenie našich seminárov vôbec nie je podmienkou účasti na výlete.

Ak vás to zaujalo, vyplňte prosím tento formulár, nech vieme, s koľkými účastníkmi máme rátať. Nezabudnite si zobrať jedlo, pitie a obuv vhodnú do lesa. V prípade otázok kľudne napíšte komentár pod tento príspevok alebo email na adresu oliver.seman@strom.sk

Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Zimné série sú tu!

Letné prázdiny sú už za nami a školský rok je už v plnom prúde. No a my si opäť raz dovolíme do tohto prúdu pridať zopár zaujímavých príkladov, ktoré môžete nájsť v sekcii úlohy alebo v novučičkom časopise, ktorý môžete nájsť v sekcii časopisy. Tak teda neváhajte, zahoďte letnú lenivosť za hlavu, pospomínajte na všetko, čo ste cez prázdniny pozabúdali a hor sa na to! Veď tých najlepších, ako vždy, čaká večná sláva a úžasné sústredenie.
Tešíme sa na vaše originálne a nápadité riešenia.

Vaši vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie prebehlo úspešne

19.6. – 24.6.2022 sa v Hermanovciach nad Topľou konalo letné sústredenie Malynára. Spolu sa nám okrem užitia si letných dní podarilo aj zachrániť všetky farby dúhy a odvrátiť tak vládu fádnych farieb. Na sústredení sa tiež zrodilo mnoho fotiek. Výber z nich môžete nájsť vo fotogalérii. Zvyšné fotky môžete nájst na google disku. Ďakujeme všetkým za krásne sústredenie :)

Zobraziť celý príspevok

PriMaT - denný tábor!

S radosťou vám oznamujeme, že sme pre vás tento rok pripravili letnú novinku! Je ňou denný tábor PriMaT, určený najmä pre budúcich štvrtákov až siedmakov základných škôl. Bude sa konať 11. - 15. júla v Košiciach a okolí. Okrem nových (alebo aj starých) kamarátov a super vedúcich sa stretnete s programom plným športu, prírody, ale aj originality a trochu matematiky. Tak ak ešte v tom termíne nemáš dovolenku, nečakaj a prihlás sa. Viac informácií sa dočítate na podstránke denného tábora. Registrovať sa môžete pomocou tohto formuláru. Na všetkých sa veľmi tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2022

Po trojročnej prestávke sa 3. júna 2022 konal 20. ročník matematickej súťaže Mamut! Na súťaži organizovanej Združením STROM a Prírodovedeckou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach si pomeralo svoje matematické, logické, no i fyzické schopnosti vyše 50 päťčlenných družstiev z rôznych kútov Slovenska. Sútaž sa druhýkrát konala v priestoroch Základnej školy Mateja Lechkého v Košiciach. Víťazi si odniesli hodnotné ceny vrátane priamej pozvánky na letné sústredenie korešpondenčného matematického seminára Malynár. Na našej stránke nájdete výsledkovú listinu, súťažné zadania s riešeniami a fotogalériu. Ďakujeme za vašu účasť, víťazom gratulujeme a tešíme sa na vás o rok na 21. ročníku súťaže Mamut!

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredko je tu!

Letný semester je za nami, čo znamená, že sústredko je za rohom. Tým najlepším z vás by mala do mailov každú chvíľu prísť pozvánka na sústredenie s podrobnými informáciami. S tým sa spája aj prihlasovací formulár, ktorý treba vyplniť do 8.6. (aj keď sa nemôžeš alebo nechceš zúčastniť) takže dlho neotáľajte.

Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie 1, série

Ahojte!

Je to tu, prvá séria je za nami! Nový časopis s priebežným poradím i vzorovými riešeniami už môžete nájsť na našej stránke. Vaše opravené riešenia si môžete pozrieť v sekcii úlohy. Tešíme sa na druhú várku vašich riešení :D

Vaši vedúci

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2022

Ahojte!
Keďže sa nám už zvoľnili opatrenia a zorganizovať výlet je už možné, tak sme sa rozhodli pre Vás jeden výlet prichystať. Všetko, čo preto musíte urobiť, je vyplniť tento dotazník, aby sme vedeli, koľko Vás bude a prísť v sobotu 14.5.2022 na zraz. Zraz bude o 9,15 na električkovej zastávke Havlíčkova. Odtiaľ sa poberieme na Košický hrad. Predpokladaný návrat späť je okolo 16,30.
Nezabudnite si zobrať jedlo, pitie a pevnú obuv (nielen) do lesa. Tešíme sa na Vás. :)

Zobraziť celý príspevok

Mamuty ožívajú!

Situácia vo svete (a na šťastie aj u nás) sa zlepšila natoľko, že vám s radosťou môžeme oznámiť, že sa bude konať Mamut 2022, a to konkrétne 3. júna 2022 v priestoroch Základnej školy Mateja Lechkého v Košiciach. Všetky potrebné informácie nájdete v tejto pozvánke alebo na stránke Mamuta. Prihlasovací formulár nájdete aj tu.

Čo je Mamut? Je to matematická súťaž päťčlenných družstiev žiakov 4. - 6. ročníka základných škôl a prímy osemročných gymnázií. Ich úlohou je správne vyriešiť čo najviac matematických a logických úloh. Súťaž prebieha zábavno-súťažnou formou a je spojená so športovými hrami.

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2022

Aj tohto roku pre vás chystáme Tábor mladých matematikov, a to v termíne 12. - 19. augusta 2022 na Chate Radzim pri obci Vyšná Slaná. Pozvánku s podrobnými informáciami nájdeš tu a prihlasovací formulár tu.

Ešte neviete, čo je TMM? Ide o 8-dňový pobyt podobný sústredeniu, avšak o niekoľko dní dlhší - preto je o niekoľko dní lepší! TMM je určené pre budúcich siedmakov (resp. sekunďanov) až druhákov stredných škôl (resp. tretiakov 5-ročných gymnázií a sexťanov). Počet miest je ale obmedzený, takže s prihlásením dlho neotáľajte!

Tešíme sa na vás. :)

Zobraziť celý príspevok

2 percentá pre STROM

Termín podania daňových priznaní sa blíží, a tak vás chceme ešte raz poprosiť, aby ste venovali svoje 2 percentá práve nám. Podrobné inštrukcie a predvyplnené tlačivo nájdete tu.

Zobraziť celý príspevok

Mikrosústredenie P-MAT v Košiciach

Ahojte!
Ak vás zaujímajú a bavia sústredenia a chcete si vyskúšať niečo podobné, iba v menšom, chceli by sme dať do povedomia mikrosústredenie, ktoré organizuje P-MAT v sobotu 19.3. v Košiciach (čiže deň pred začiatkom nášho sústredenia). Je to jednodňová akcia so zaujímavým programom a stále je kopec miest voľných, tak ak by si mal záujem, viac informácií môžeš nájsť na ich webe :)
Zobraziť celý príspevok

HURÁ! Bude sústredenie

Ahojte! Veríme, že opäť nastal ten čas, kedy sa uvidíme naživo na sústredení - konkrétne 20.3. - 25.3. v Juskovej Voli. Takže ak sa už aj ty nemôžeš dočkať, tak si skontroluj mail, kde nájdeš svoju (náhradnícku) pozvánku a vyplň nám čo najskôr prihlasovací form (: 

Krátky dodatok - sústredenia MATIKa a MALYNÁRa sme spojili do jedného velkého parádneho sústredenia, takže sa určite máš na čo tešiť (:

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je tu!

Ahojte!

Prichystali sme pre vás nové časáky plné nových zaujímavých príkladov. Aj keď je termín ešte ďaleko, môžete sa pustiť do nových úloh, aby toho na poslednú chvíľu nebolo veľa.

Okrem toho vám s radosťou oznamujeme, že chystáme sústredenie pre najlepších riešiteľov zimného semestra tohto ročníka, všetci pozvaní by už mali mať svoju pozvánku s podrobnými informáciami na svojich e-mailoch. :)

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie nebude, online víkend áno!

Keďže nevieme, či a za akých podmienok bude možné zimné sústredenie zorganizovať, rozhodli sme sa ho neorganizovať v pôvodnom termíne. Predbežne predpokladáme, že bude možné zorganizovať ho niekedy v druhej polovici marca. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

Zároveň by sme vám chceli dať príležitosť užiť si atmosféru sústredenia aspoň trochu. Preto sme sa rozhodli zorganizovať online víkend, ktorý sa začne poobede v piatok 28.1. a končiť bude v nedeľu 30.1. Podrobnosti aj s prihláškou nájdete časom na našom webe a budeme vás informovať aj e-mailom (na adresu uvedenú vo vašom profile).

Zobraziť celý príspevok

2. séria je za nami!!

Čauko!

Vianoce prinášajú príjemnú náladu, mnoho chutných koláčov či stretnutie rodiny a tvoji milovaní MALYNÁR-ski vedúci prinášajú koniec druhej série ako i zimného semestra. Nový časopis so vzorovými riešeniami a konečným poradím už čaká iba na teba! Najúspešnejším spomedzi Vás gratulujeme! Ak ti tento semester nevyšiel, nezúfaj. Tento školský rok nás predsa ešte čaká letný semester. 

Tvoji MALYNÁR-ski vedúci

Zobraziť celý príspevok

Uzavretie prvej série

Ahoj!

Podarilo sa nám úspešne uzavrieť prvú sériu MALYNÁR-a, a tak Ti prinášame časopis spolu so vzorovými riešeniami a poradím. Pozor však! Termín druhej série už nezvratne klope na dvere. Preto neotáľaj, rýchlo zober pero do ruky a šup-šup spísať riešenia druhej série!

Tvoji MALYNÁR-ski vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Máš problém?!

...my hneď niekoľko. A radi sa s nimi podelíme ;)

Súťaž Máš problém?! je späť s novými problémami, trošku novšími pravidlami a, čo je najlepšie, aj novými cenami! Ten najlepší z každého ročníka dostane navyše exkluzívnu pozvánku na najbližšie sústredenie Matika alebo Malynára (podľa toho, v akej kategórii súťaží).

Súťaž sa uskutoční 3.11.2021, pričom si opäť môžeš vybrať čas, ktorý ti v priebehu dňa najviac vyhovuje. Na súťaženie budeš mať hodinu a súťaž bude bežať od 11:00 do 17:00. Zmena: Oproti pôvodnému plánu (súťaž mala byť ukončená o 15:00) sme časové okno na súťaž predĺžili o 2 hodiny, aby ste ju stihli aj pokiaľ ju nemôžete robiť zo školy :)

Prípadne sa môžeš dohodnúť s pani učiteľkou, aby ste sa súťaže zúčastnili viacerí rovno zo školy, napríklad v rámci hodiny matematiky :)

Tak už neváhaj a rovno sa prihlás tu, alebo si prečítaj viac tu.

Zobraziť celý príspevok

Ďalší výlet!

Ahojte!

Leto je už dávno za nami. Vymenili ho pochmúrne časy padajúcich listov, dlhých večerov a škaredého počasia. Určite všetci hútate, ako si skrášliť toto smutné obdobie. Našťastie sme pre vás pripravili ideálne riešenie. Ďalší jesenný výlet! Neváhajte a poďte si s nami užiť deň plný zábavy a kamarátov.

Všetko čo preto musíte spraviť je prihlásiť sa v tomto dotazníku a prísť 30.10. o 9:30 na autobusovú zastávku Moskovská. Odtiaľ sa vyberieme na túru na Bukovec. Zoberte si so sebou dostatok jedla a vody, teplé oblečenie, obuv vhodnú do lesa a rúško alebo respirátor. Predpokladaný koniec je cca o 17:30. Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester malynára je tu!

Čauko!

Neexistuje lepší spôsob ako prežiť náročný začiatok školského roka, než si započítať trochu matematiky. Preto vám prinášame čerstvý časák aj s novou sadou úloh!  

Okrem toho prinášame dve zmeny:

 • Zmenili sme bonifikáciu na základe ročníkov, viac sa dočítate v pravidlách.
 • Projekt IT Akadémia skončil, teda nepotrebujete byť nikde registrovaní. (okrem našej stránky samozrejme)

Veľa šťastia v rátaní!

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2021

Ahojte!
Rozhodli sme sa pre vás prichystať výletík. :) Výlet sa bude konať 25.9. a stretneme sa na električkovej zastávke na Havlíčkovej o 9,20. Odtiaľ sa peši presunieme do Čermeľa, neskôr pôjdeme z Čermeľa na Hrešnú. Predpokladaný koniec výletu je okolo 17,00.

Nezabudni si zobrať:
- niečo na jedenie a niečo na pitie
- rúško alebo respirátor (kvôli pandemickej situácii)
- nejaké topánky (aj) do lesa

Keďže chceme pre vás výlet urobiť čo najlepší, budeme potrebovať vedieť, koľko vás bude, preto prosím vyplňte tento dotazník: https://docs.google.com/forms/d/1eB01xxz2YuvDX1tLmBWFRe4f2TbI1LcRCWXErOKYpUQ

Zobraziť celý príspevok

Chystáme sústredko

Letný semester Malynára sa končí. Veríme, že s ním končia aj náročné časy podivných udalostí, ktoré prevrátili celý svet naruby. Aj napriek komplikáciám vo svete ste úlohy riešili, a tí najúspešnejší z vás by už čoskoro mali mať vo svojich e-mailových schránkach nový časopis aj pozvánku na sústredenie, ktoré chystáme. Nevieme však, či bude, pretože to závisí len od opatrení, ktoré budú vtedy v platnosti. Viac informácií nájdete v samotnej pozvánke.

Poľavil/a si tento rok, nedostal/a si sa na sústredko a si v šiestom ročníku? Nezúfaj! V lete organizujeme Tábor mladých matematikov, ktorý už dostal zelenú, takže ak ti už nejaké to sústredko chýba, neváhaj ani chvíľu a klikaj sem! Neotáľaj pridlho, počet miest je obmedzený!

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2021 nebude

Mamuty síce (vraj) vyhynuli, no nášho Mamutu sa to určite netýka. Avšak vzhľadom k situácii, ktorej vývoj je stále nejasný, sme sa rozhodli tento rok súťaž Mamut opäť preložiť na ďalší školský rok. Stav pandémie však naberá správny smer, a my veríme, že sa na Mamute už budeme môcť stretnúť v lete 2022.

Nezúfajte, týmto nič nekončí. Naša nová online súťaž Máš problém?!, ktorú sme organizovali nedávno prvýkrát, očakáva svoje pokračovanie hneď na jeseň a dúfame, že vám aspoň sčasti vynahradí absenciu Mamuta, a tí, ktorým chýbajú sústredenia, môžu využiť jedinečnú príležitosť ísť tento rok na Tábor mladých matematikov (viac informácií nájdete tu).

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria je za nami

Čauko!

Apríl sa neodvratne chýli ku koncu a s ním aj koniec 1. série Letného semestra. Preto vám prinášame časopis so vzorovými riešeniami a priebežným poradím. Ale pozor, termín druhej série sa už blíži! Preto neotáľajte a šup šup počítať. Prajeme vám veľa šťastia a kreatívnych nápadov :)

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2021

Aktuálna situácia nie je ideálna, určite už nikoho z vás nebaví sedieť doma! Leto sa však nezadržatelne blíži, a my naozaj veríme, že zažijeme prázdniny také, na aké sme zvyknutí. Určite sa na leto tešíte a premýšľate, ako ho strávite. Aj tento rok je tu pre vás TMM (Tábor mladých matematikov)! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 23. augusta až 30. augusta 2021 v ŠvP Detvianska Huta. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v POZVÁNKE. Už sa na vás všetkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Nová online súťaž!

Ahojte!

Hoci stretnúť sa nemôžeme, nezanevreli sme na vás! Prinášame vám novú online súťaž Máš problém?! v ktorej môžete jednu hodinu svojho poobedia venovať porovnávaniu svojich schopností rátania úloh, resp. problémov so svojimi rovesníkmi a zároveň si zasúťažiť o nejaké tie ceny :D

Tak neváhajte a prezrite si stránku Máš problém?! pre viac informácií alebo sa rovno zaregistujte!

Tešíme sa na vás! 

Zobraziť celý príspevok

Online výlet

Ahojte,

Keďže je doba, aká je, možno by ste o tomto čase nečakali príspevok o Jarnom výlete. Máme však dobré správy – výlet bude. Hoci sa nemôžeme stretnúť naživo a ísť spolu niekam, online priestor je bez možnosti nakazenia, a preto bude výlet online.

Bude prebiehať v sobotu 20.3 od 9:00 na Discorde. Zavolaj aj všetkých spolužiakov a kamarátov, aby bola väčšia sranda. Predpokladaný koniec je okolo 19:00.

Ak nemáš Discord, tu si ho môžeš nainštalovať, ale nemusíš, keďže Discord funguje aj ako webová verzia. Ak si nikdy nerobil/a s Discordom a po vytvorení účtu si úplne stratený/á, napísali sme pre teba krátke základy používania.

Tešíme sa na vás:)

Zobraziť celý príspevok

2% z dane pre STROM

Nadišiel čas priznaní. Konkrétne daňových priznaní. To síce môže znieť desivo, ale ako všetky desivé veci ako nerovnosti, hodinové prednášky alebo behanie po dedine aj toto dokáže STROM premeniť na niečo úžasné. Na to však potrebujeme vašu pomoc. Presvedčte rodinu, kamarátov, známych aj neznámych, ktorí platia dane, aby darovali 2% z dane STROMu. Vďaka nim môžu byť naše súťaže a sústredká lacnejšie a dostupnejšie, budeme môcť kúpiť viac vodných pištolí, reflexných viest alebo celaskonu. Všetky potrebné informácie nájdete na https://zdruzenie.strom.sk/sk/zdruzenie/2percenta/. Tak hurá do presviedčania!

Zobraziť celý príspevok

Elektronické odovzdávanie v letnom semestri

Ahojte,

bohužiaľ situácia je stále problematická, a preto vás chceme poprosiť, aby ste naďalej všetky svoje riešenia úloh odovzdávali výlučne elektronicky na našej stránke neposielali ich poštou.

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie. 

Veríme, že to pre vás už nepredstavuje problém. Dúfame, že vám naše semináre aspoň trochu spestria život :)

Zobraziť celý príspevok

Letná séria je tu!

Je tu nový rok a s tým príchádza mnoho nových výzviev a dobrodružstiev. A hoci niekde ešte sneží a mrzne, vietor nám zavanul už aj novú letnú sériu. Tak neváhajte a pustite sa do riešenia príkladov, alebo si pozrite nový časopis.

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Tento rok sa to týka aj riešiteľov z Bratislavského kraja.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím na Prihlásiť sa. 

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte ...

Zobraziť celý príspevok

Zimné online sústredko je tu!!!

Bude sa konať od 8.2. do 14.2. a bude plné úžasného programu, o ktorom sa viac dočítaš v sekcii online sústredenia. Nezabudni sa na zimné online sústredko prihlásiť do 5.2. týmto formulárom! Pokyny k vypĺňaniu formulára nájdeš tiež v sekcii online sústredenia. Tešíme sa na teba!

Zobraziť celý príspevok

Zimné online sústredko

Ahojte, prichádzajú nové informácie o online sústredku!

Pripravujeme stránku, na ktorej sa to celé bude diať. Tam potom nájdete všetky presnejšie informácie. Takže ak chcete prísť, sledujte nás na tejto stránke, kam pošleme link hneď ako to bude možné. Sústredko sa bude konať 8.2.-14.2. počas školského týždňa v poobedných hodinách, aby ste nevynechali školu, a cez víkend začneme možno trošku skôr. Ak by ste potrebovali, skúsime Vás ospravedlniť z robenia domácich úloh. Neváhajte a príďte!

Tešíme sa na Vás :)

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester končí

Druhá séria je za nami a vy sa už určite neviete dočkať, kedy si pozriete vzorové riešenia v časopise, či výsledné poradie. Tiež si nezabudnite pozrieť svoje opravené riešenia, ktoré nájdete presne tam, kam ste ich nahrávali pri odovzdávaní, čiže v sekcii úlohy. Nezabudnite sa však na stránke prihlásiť na svoj účet.

Ako už iste tušíte, zimné sústredenia sa nebudú môcť konať. Ak sa situácia zlepší, tak by sme radi sústredenia zorganizovali neskôr v priebehu školského roka. Všetky informácie sa potom dozviete na našej stránke. Aby ste však neboli o zimné sústredenia úplne ukrátení, pokúsime sa vám to opäť vynahradiť online formou. Takže sledujte stránku, lebo informácie o online sústredku sa tu objavia už čoskoro!

Zobraziť celý príspevok

Uzavretie prvej série

Ahojte! Dočkali ste sa konca prvej série, s ktorým sme na stránku tiež nahrali nový časopis. Taktiež si môžete pozrieť výsledky v uzavretom poradí. Prajeme veľa šťastia a nápadov do druhej série!

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výletík 2020

Čautee!!
Určite ste všetci čakali, ako sa situácia vyvinie a či sa 10.10.pôjde na výlet..
Máme dobré správy: výlet sa zajtra (10.10.) uskutoční. 

Samozrejme, budeme dodržiavať vládne nariadenia, preto musí mať každý rúško ( naozaj na to nezabudnite ) a budeme dodržiavať rozostupy. Taktiež si doneste svoju vodu a jedlo.
Stretneme sa zajtra o 9:30 na Havlíčkovej, pôjdeme na Alpinku a rozlúčime sa okolo 14 tej na Baránku.
Dúfame, že vás nič neodradí a spolu zažijeme kopec srandy.

Tešíme sa na vás !

Zobraziť celý príspevok

Kôš bude!

Radi by sme vám oznámili, že aj napriek momentálnej situácii sa môžete zúčastniť našej šifrovacej hry Kôš, ktorá sa uskutoční 24.10. Prečo? Pretože bude online. Preto sa nebojte, vyniesť smetie môžete tento rok z pohodlia domova. Pre viac info si pozrite stránku alebo náš Facebook. Tak neváhajte, zostavte tím a zašifrujte si spolu s kamarátmi!

Zobraziť celý príspevok

Elektronické riešenia

Ahojte,

vzhľadom na aktuálnu situáciu si bohužiaľ musíme zopakovať oznam z minulého semestra a opäť vás poprosiť, aby ste všetky svoje riešenia Malynára/Matika neposielali poštou, ale odovzdávali ich vylúčne elektronicky na našej stránke

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie. 

Minulý semester ste to všetci super zvládli, tak veríme, že ani teraz to nebude žiaden problém. Príjemné riešenie (:

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2020

Ahojte,

výlet sa síce blížil, ale súčasná situácia sa zhoršuje (nielen pandemická, ale hlavne tá s počasím) a v tomto období by nebolo dobré, keby niekto ochorel. Takže vám s ľútosťou oznamujeme, že výlet sa zajtra - 26.9. ruší. Nezúfajte však, ak to situácia dovolí, o 2 týždne (10.10.) sa na vás tešíme :))

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2020

Čaukooo!
26.9. je európsky deň jazykov, svetový deň srdca, medzinárodný deň nepočujúcich, ale je to aj deň nášho Matik výletu (Hurá!).

Stretneme sa o o 9:30 na električkovej zastávke Havlíčkova, odkiaľ sa spolu vyberieme na Alpinku, kde cestou toho kopec zažijeme. Predpokladaný návrat je o 15:00.  

Trasa je celkom easy, avšak budeme chodiť po lese, tak sa na to radšej vhodne obujte a oblečte :)
Ešte so sebou určite nezabudnite rúško (však vieme - Corona), jedlo a niečo na pitie.

Samozrejme chceme vedieť, kto sa chystá na túto super udalosť, preto prosím potvrďte svoju účasť v ankete.

https://forms.gle/wRayB7kmRRMKVn9V8

Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Škola je tu a s ňou aj semináre!

Listy stromov sa začínajú farbiť dúhovými farbami, a preto sa aj listy našich korešpondenčných seminárov zafarbili príkladmi. Po niekoľkomesačnej prestávke sa teda opäť raz môžeš vrhnúť na riešenie úloh, ktoré sme pre teba počas leta pripravili. A prečo by si to mal robiť? Odhliadnuc od toho, že ťa to isto baví a rád sa zlepšuješ, nech ťa motivuje aj to, že najlepší sa budú znova môcť zúčastniť našich zimných sústredení. Preto neváhaj a otvor časopis alebo len pozri príklady.

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Tento rok sa to týka aj riešiteľov z Bratislavského kraja.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň ...
Zobraziť celý príspevok

Letný výlet pt.2

Čaute! 

S blížiacim sa termínom výletu Vám o ňom prinášame všetky potrebné informácie. 2. augusta sa stretneme na AUTOBUSOVEJ stanici v Košiciach o 9:30, odkiaľ sa autobusom dopravíme do Skároša, kde začne náš výlet. Nohy nás zavedú až do Ždane, odkiaľ nás autobus zase donesie do Košíc. Predpokladaný príchod je 17:30. Odporúčame si zobrať dlhé nohavice a repelent na kliešte, keďže všade v okolí sa vyskytuje mnoho hmyzu. Tešíme sa na Vás,

Vaši MATIK vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Online sústredenia sú za nami

Sústredenia boli tento krát určené pre všetkých, ktorí sa chceli zabaviť a nie len pre tých najvyššie umiestnených. Takmer každý deň ste sa mohli tešiť na hru, kde ste sa aspoň takto na diaľku stretli s ostatnými účastníkmi a vedúcimi. Hry boli naozaj rôznorodé - od klasických "sústredkových" ako sú šarády a byrokracia sme sa dostali až k čisto online hrám ktoré na žiadnom inom sústredku nemáte šancu zažiť :)

Ku koncu, keď nám to epidemiologická situácia dovolila, tak sme dokonca zorganizovali výlet, kde sme sa mohli konečne stretnúť naživo. Avšak aj toto prebiehalo trochu netradične - výletovali sme až v troch mestách na Slovensku!  Na záver už tradične nasledovalo vyhodnotenie aj s diplomami. Počas sústredení sme samozrejme nezabudli ani na prednášky a bonusom bývalo večerné čítanie na dobrú noc :)

Ak ste sa náhodou sústredení nemohli zúčastniť, tak nemusíte zúfať, máme tu niečo aj pre vás - online hry zo sústredka nájdete stále dostupné ...

Zobraziť celý príspevok

Budeš nám chýbať Robo

Vo veku 39 rokov nás 4. júla 2020 nečakane opustil náš kolega, priateľ a predseda Združenia STROM Róbert Hajduk. Robo sa narodil 21. mája 1981 v Michalovciach. V združení sa začal venovať dobrovoľníckej činnosti už počas štúdia na vysokej škole. Od roku 2011 bol predsedom združenia STROM a v posledných štyroch rokoch zastrešoval spoluprácu s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika na národnom projekte IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.

Robo bol nenahraditeľným článkom medzi nami a univerzitou, medzi formalitami bežného sveta a aktivitami, ktoré sa snažíme v našom združení prinášať žiakom a študentom. Aj v dobe, keď už semináre aktívne neopravoval a nezúčastňoval sa na sústredeniach, nám neúnavne pomáhal vysporiadať sa s fungovaním združenia a preberal na seba množstvo práce, ktorú nikto iný nechcel a často ani nevedel urobiť. Nezabúdal nás pochváliť, keď sme zvládli niečo dobre a pokarhať, keď sme nedodržiavali termíny. Aj vďaka nemu STROM dnes stále funguje a ...

Zobraziť celý príspevok

Zmena ubytovne na TMM

Bohužiaľ, aj keď sme už istú dobu mali záväzne objednanú ubytovňu pri Počúvadlianskom jazere, majiteľ tejto ubytovne sa rozhodol, že pred nami uprednostní väčšiu skupinu. Lepšie ako zmeniť termín tábora nám však prišlo vybrať inú ubytovňu. Tohtoročné TMM sa teda nebude konať v Penzióne pod Sitnom pri Počúvadlianskom jazere, ale v Hoteli Junior Piatrová na okraji Vrútok. Kvôli načasovaniu spojov sa tým pádom zmenili časy zrazov, všetky zmeny nájdete v aktualizovanej pozvánke.

Zobraziť celý príspevok

Dotazník k novej stránke

Ahojte, chystáme pre vás novučičkú stránku a chceme, aby sa vám páčila čo najviac. Preto by sme vás chceli poprosiť o vyplnenie tohto dotazníka, ktorý je ako pre riešiteľov, tak pre učiteľov, rovnako aj pre rodičov a aj pre všetkých ostatných, ktorí sa objavia na týchto stránkach. Veríme, že si na to nájdete pár minút a pomôžete tým nielen nám, ale aj sebe pri budúcom prehliadaní našej stránky :)

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je už za nami!

Konečne je je to tu, druhá séria je za nami! Časopis sme, bohužiaľ, nemohli zaslať až k vám, ale stále ho môžete nájsť aspoň na stránke, spolu s celkovým poradím. Avšak, tento rok sa sústredenia neuskutočnia v klasickej forme, vzhľadom na celkovú situáciu. To však neznamená, že vaša snaha bola len tak zahodená. Pripravujeme pre vás aspoň ako-takú náhradu v podobe online sústredení. Viac informácií nájdete tu.

Tešime sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenia

Letné sústredenia Malynára a Matika sa v plánovanej podobe tento rok neuskutočnia. Ani nám sa to nepáči. Napriek všetkému vám môžeme s radosťou oznámiť, že ste neriešili zbytočne. Na dvanástich starostlivo vybraných príkladoch ste si svoje matematické schopnosti nielen otestovali, ale najmä precvičili a zveľadili. Ak náhodou ešte stále túžite po ďalšej odmene, čítajte ďalej.

Hoci bežné sústredenia nebudú, nebudeme si ani my namiesto chystania sústredenia iba tak nečinne sedieť na zadkoch a čumieť na steny. Už teraz pre vás pripravujeme kvalitnú náhradu sústredka. Informácie časom pribudnú tu na stránke.

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria je uzavetá!

Je to tak! V období, kedy názvy dní už veľmi nedávajú zmysel, je raz za čas na čase si pripomenúť, čo to ten spomínaný čas je. Teda dnes je ŠTVRTOK 30.4. a s ním pribudli na stránku nové časáky. Taktiež si môžete pozrieť, ako ste sa v prvej sérii umiestnili.  No týmto sa všetko nekončí, pretože keďže každý potrebuje kamaráta, aj série bývajú dve. Tá druhá má termín v PONDELOK 4.5., takže nemrhajte "časom" a pustite sa popri všetkých činnostiach, ktoré vám na robenie ešte ostali, aj do rátania.

Zobraziť celý príspevok

Elektronické odovzdávanie 1. série

Ahojte,

vzhľadom na aktuálnu situáciu by sme vás chceli poprosiť, aby ste všetky riešenia prvej série Malynára neposielali poštou, ale odovzdávali ich vylúčne elektronicky na našej stránke, keďže k poštovým riešeniam sa nebudeme vedieť dostať.

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie. Mali by ste to vedieť zvládnuť, ale prípadne skúste o pomoc požiadať rodičov, určite vám radi pomôžu. 

Ďakujeme za pochopenie a dúfame, že vás táto drobnosť neodradí v odovzdaní vašich riešení, na ktoré sa už tešíme. Prajeme veľa dobrých nápadov (:

Zobraziť celý príspevok

Dve percentá

Bez peňazí ani kura nehrabe (toto našťastie neplatí o dobrovoľníkoch, priateľoch, rodine a iných láskavých ľuďoch). Aj preto je fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete vy aj pomocou 2% z vašich daní. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac, ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook.

Formulár "Vyhlásenie" fyzických osôb o poukázaní 2% (3%) z dane za rok 2019 (Stiahnite tu ako editovateľné.pdf) Údaje v ňom o Združení STROM sú už predvyplnené. Údaje o prijímateľovi, ktoré je potrebné vyplniť vo "Vyhlásení" (v daňovom priznaní):

 • IČO: 31982336 (kolónka sa vypĺňa zľava)
 • Právna forma: Občianske združenie
 • Obchodné meno (názov): Združenie STROM
 • Sídlo - Ulica: Jesenná
 • Sídlo - číslo: 5
 • Sídlo - PSČ: 041 54
 • Sídlo - Obec: Košice

Detailný postup krokov nájdete na ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je tu!

Chladná zima sa čochvíľa zmení v prívetivú a príjemnú jar a s ňou ako vždy na lúku vašich voľnočasových aktivít prikvitávajú aj pestrofarebné príklady letného semestra. Nezaspite teda na vavrínoch a vrhnite sa do riešenia, nech si môžete koncom školského roka užiť nejaké to sústredenie!

 

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím ...
Zobraziť celý príspevok

TMM 2020

Určite sa už všetci tešíte na leto a rozmýšlate, ako si ho čo najlepšie užiť. Naštastie je tu pre vás aj tento rok TMM! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 16.8. - 23.8. v penzióne pod Sitnom na Počúvadlianskom jazere. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v  POZVÁNKE. Už sa na vás všetkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet

Čaute! 

Len pred chvíľou sa minul Valentín, nuž a my by sme vám z lásky radi podarovali opäť ďalší jarný výlet! Preto, ak si pripravený zažiť kúsok dobrodružstva, užiť si deň s priateľmi a dobre sa najesť, príď ráno 1. marca o 9 na železničnú stanicu do Košíc. Odtiaľ sa vyberieme vlakom o 9:27 do Margecian, kde sa môže naše dobrodružstvo začať. Predpokladaný návrat je o 18:00. Nezabudni si kúpiť lístok na vlak, priniesť si veľa dobrej nálady a kopu jedla. Tešíme sa na teba.

Tvoji MATIK vedúci <3

Zobraziť celý príspevok

Vianočný duch klope na dvere... Alebo je to sústredenie?

Časy vianočné klopú na dvere, so sebou prinášajú pohodu, zaslúžený oddych, prázdniny, možno nejaký ten sneh... no a samozrejme nový časopis Malynára! Tí nedočkavejší z vás si už isto všimli, že na stránke máme uzavreté poradie zimného semestra. To znamená jediné - zimné sústredko sa nezadržateľne blíží! Časopisy, aj s pozvánkami pre tých najlepších z vás, už sú na ceste, veríme, že sa ich dočkáte do Vianoc ;). Ak ste pozvánku už náhodou dostali, určite dlho neotáľajte a vyplňte nám prihlášku, a to aj keď o sústredenie záujem nemáte.

Tešíme sa na vás všetkých, s ktorými sa uvidíme na sústredení! ;)

No a vy ostatní, ktorým to tentokrát nevyšlo, nezúfajte, nielen sústredenia sú za rohom, ale aj letný semester, ktorý k nám zavíta hneď keď budú dni konečne dlhšie.. Tak určite sledujte našu stránku, aby vám nový semester neunikol! :)

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub 2019

Tradične v čase vianoc sa bude konať Vianočný Maxiklub, čo je vianočné stretnutie STROMákov! Vítaní sú všetci, účastníci, vedúci, bývalí vedúci a každý, kto má rád strom a stromákov. Stretneme sa 21.12. o 15:00 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5 v Košiciach, ktorá nám bude k dispozícií do 18.00. Okrem seba nezabudnite doniesť aj vianočnú náladu a nejaké fajné jedlo, určite sa zíde :). 

Zobraziť celý príspevok

Mikulášsky výlet

Ho ho ho! Výlet je tu a my už vieme jeho termín: 7.12. (v sobotu). Ako ste sa už isto dočítali z letáčika alebo minulého príspevku, stretneme sa o 8:10 pred železničnou stanicou v Košiciach, o 8:20 na MHD zastávke Havlíčkova a o 8:20 na železničnej stanici v Margecanoch. Zo zrazov sa presunieme na Jahodnú, môžete teda prísť aj priamo tam, ak vám to tak viac vyhovuje. O 9:10 vyrazíme z Jahodnej na Lajošku. Po ceste si zahráme kopu super hier a čaká na vás aj mikulášske prekvapenie. Návrat je plánovaný autobusom z Hýľova o 15:56, čiže okolo 16:40 budeme v Košiciach. Samozrejme nezabudnite na teplé oblečenie, vhodnú obuv, jedlo na celý deň a nejaké drobné na autobusy, ktorými sa odvezieme tam a späť. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Séria je uzavretá!

Oficiálne vyhlasujem prvú sériu za uzavretú! Opravené riešenia ste snáď už všetci obdržali, neostáva vám nič iné len poctivo riešiť ďalej. Prajeme vám do rátanie veľa síl, sústredenie čaká na tých najlepších z vás!

Zobraziť celý príspevok

Bude výlet! Ale kedy?

Ahojte! Okrem toho, že Vám tohto roku Mikuláš nadelí kopu sladkostí, Vaši obľúbení vedúci sa rozhodli Vám nadeliť výlet. Samozrejme chceme, aby nás bolo čo najviac, takže v ankete prosím zahlasujte za termíny, ktoré Vám vyhovujú, a výlet sa bude konať v deň s najvyšším počtom hlasov. Chceli by sme, aby to bol pravý mikulášsky výlet, čiže my sa prikláňame viac k víkendu 7.-8.12., ale do úvahy pripadá aj víkend 14.-15.12. Výlet bude trvať cca od 9:00 do 18:00, ale radi ostaneme aj dlhšie. Bližšie informácie už čoskoro, teraz hlavne prosím hlasujte!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia - Zimný semester

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím na Prihlásiť sa. 

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme ...

Zobraziť celý príspevok

Tlačiarenský škriatok v 1. sérii Malynára

Stala sa nám taká drobná nepríjemnosť, že v úlohe č. 1 v 1. zimnej sérii Malynára v obrázku chýbajú sivé políčka. Správny obrázok nájdete buď v zadaniach v sekcii Príklady alebo elektronickej podobe časopisu na našej stránke.
Veľa štastia pri riešení :)

Zobraziť celý príspevok

Nová séria je tu!

Prázdniny skončili, brány škôl sa otvorili a vy zúfalo hľadáte nejakú útechu pre túto strastiplnú skutočnosť? Áno? Tak to mám pre vás skvelé správy! Útechu môžete totižto nájsť v matematike, keďže na stránku pribudol časopis s novými úlohami. Tak hor sa do riešenia! Čas máte len do 21. októbra ;)

Zobraziť celý príspevok

Dostali sme stan!

 

Už ste nás mohli vidieť na naše akcie priniesť kadečo. Niekedy to bola taška plná kožušín, inokedy koleso z bicykla. Tentoraz však máme niečo špeciálne a dokonca úplne zadarmo! Firma Expodom.sk nám darovala rýchlorozkladací stan, ktorý odteraz budete môcť vidieť na každej akcii, kam ho dovlečieme. Obzvlášť veríme, že nám pomôže ochrániť techniku a papiere pred vrtochmi počasia. Tešíme sa a dúfame, že aj vy oceníte toto rožšírenie našej MTZ.

Zobraziť celý príspevok

Šifrovačka Kôš 2019

Zaujímajú vás okrem matematiky aj rozličné hlavolamy, logické úlohy či šifry? Pripadajú vám šifrovačky na sústredkách krátke a ľahké? Nemáte ešte program na 26. októbra? Ste milovníkom plechových nádob na odpadky? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali áno, tak sa začnite radovať, pretože pre vás organizujeme dennú šifrovačku Kôš v Košiciach. Od 9:00 do 17:00 si budete mať možnosť zmerať sily s ostatnými tímami, ale najmä s 10 šiframi. Šifrovačka je rozdelená do dvoch kategórií, takže si na svoje prídu úplní začiatočníci aj profíci. Zožeňte si najviac 5-členný tím a príďte sa zabaviť na Kôš. Viac informácií a registráciu nájdete tu a FB udalosť tu.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet

Čauky hauky! 

Určite si už hovoríte, že je čas na TEN príspevok, na ktorý všetci čakáte! Kde je príspevok o Jesennom výlete? Tak tu ho máte. Výlet sa uskutoční 28.9. Stretneme sa o 9:00 na vlakovej stanici v Košiciach, odkiaľ pôjdeme do Spišských Tomášoviac vlakom o 9:27 (lístky tam i späť si zabezpečte sami). Tam sa začne náš výlet na Tomášovký výhľad. Domov sa vrátime vlakom o 17:07 opäť so Spišských Tomášoviec, ktorý má príchod do Košíc o 18:41. Budeme radi, ak vás príde čo najviac. Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2019

Posledný májový deň, teda 31. mája 2019 sa konal už 19. inovatívny ročník matematickej súťaže Mamut. Tento rok bola organizovaná združením STROM spolu s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika na Základnej škole Mateja Lechkého v Košiciach. Vyše 50 prevažne 5-členných tímov si pomeralo svoje logické, ale aj fyzické schopnosti. Tímovou spoluprácou sa súťažiaci snažili získať prvenstvo a hodnotné ceny. Súťaž bola podporená aj z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk). Kompletné výsledkyfotogalériu, ale aj brožúru s príkladmi a riešeniami nájdete na našej stránke.

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je za nami!

Už ste si mohli isto všimnúť, že sa nám podarilo opraviť vaše riešenia, s ktorými tu je finálne poradie a nový časopis, v ktorom nájdete vzorové riešenia príkladov. Zároveň, tých najlepších z vás pozývame na sústredenie v Danišovciach, ktoré sa uskutoční v dňoch 16.6. - 21.6.2019. Preto ak ste dostali pozvánku, vyplňte čo najskôr prihlášku, a to aj v prípade, že sa na sústredenie nechystáte prísť.

Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Sústredko je tu čo nevidieť!

Letný semester je už za nami, čo znamená, že letné sústredenie sa už nezadržateľne blíži! Najlepších tridsaťdva z vás už čoskoro obdrží pozvánku, ktorú nájdete aj na tomto odkaze. V pozvánke, okrem iných užitočných informácií nájdete aj odkaz na prihlášku, ktorú je potrebné vyplniť do 31. mája. Urob tak aj v prípade, že sa sústredenia nemôžeś alebo nechceš zúčastniť.

Tešíme sa na teba!

Zobraziť celý príspevok

Prihlasovanie na Mamut 2019

Termín konania tohtoročného Mamutu - 31.5. sa nezadržateľne blíži. Prihlasovanie je možné len do 20.5., preto sa nezabudnite včas prihlásiť. Oproti minulému ročníku máme ešte jednu zmenu - súťaž sa bude konať na základnej škole Mateja Lechkého v Košiciach.

Pre viac informácií sledujte túto sekciu, kde nájdete link na prihlasovanie aj pozvánku.

Už sa na vás tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Séria uzavretá!

Prvá séria je úspešne za nami, čo znamená, že si môžete prečítať vami dlhoočakávané vzorové riešenia v časopisoch a pozrieť sa ako sa vám darilo vo finálnych výsledkoch Malynára aj Matika. Prajeme veľa šťastia s rátaním druhej série, na ktorú vám však ostávajú iba dva týždne. Tak rýchlo do toho!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia Malynár - Letný semester

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Malynár

Pre 1. sériu  ff25fbb6f08a3274296138502056e7d9

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je tu!

Sneh sa už viac-menej roztopil, zima pomaly, ale isto končí a nahrádzajú ju stále teplejšie a teplejšie dni. No to nie je všetko. S prichádzajúcou jarou tu je aj letný semester, v ktorom sa môžete tešiť na ďalšie super príklady v novom časopise. Tak neváhajte a pustite sa do rátania, pretože termín prvej série je už 25. marca. Veľa šťastia!

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2019

Určite sa už všetci tešíte na leto a rozmýšlate, ako si ho čo najlepšie užiť. Naštastie je tu pre vás aj tento rok TMM! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 11.8. - 18.8. v chate Radzim pri obci Vyšná Slaná. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v  POZVÁNKE. Už sa na vás vštkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester je za nami!

Ako ste si už mnohí iste všimli, podarilo sa nám opraviť všetky vaše riešenia a poradie na stránke je už finálne. Prinášame vám aj nový časopis, kde nájdete vzorové riešenia príkladov, tak sa doňho určite mrknite. 32 najlepším z vás sme poslali pozvánku na sústredenie, ktorú môžete nájsť aj tu. Ak ste ju dostali, hoci aj ako náhradník, tak čo najskôr vyplňte prihlášku na tomto linku (aj ak sa sústredenia nemôžete alebo nechcete zúčastniť). 

Tešíme sa na vás na sústredení aj v letnom semestri!

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub 2018

Vianoce sa už nebezpečne rýchlo blížia, no vianočné prázdniny prichádzajú ešte skôr! Ak premýšľate nad tým, čo robiť s predprázdninovým voľným časom, neváhajte začať premýšľať o strávení sobotnejšieho poobedia na každoročnom Maxiklube (vianočnom stretnutí STROMákov)! Stretneme sa 22.12.2018 o 14:30 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5, Košice. Okrem seba nezabudnite doniesť aj vianočnú náladu a nejaké fajné jedlo, určite sa zíde :).

Zobraziť celý príspevok

Predĺženie termínu

Drahí riešitelia,

rozhodli sme sa vám predĺžiť čas na riešenie o celý týždeň! Je to tak, v rýchlom zhone nášho dnešného sveta sme vám pridali celých 7 dní na riešenie našich úloh, aby ste mali viac času na premýšľanie a aby vaše výsledky boli o to dokonalejšie! To znamená, že termín odovzdania druhej série je až 26. novembra 2018, do 20:00

Dúfame, že takú milú zmenu radi privítate. Tešíme sa na sústredenie s vami :)

Zobraziť celý príspevok

Úpravy v zadaniach 2. série

Aby sa vám druhá séria zimnej časti Malynára či Matika riešila ešte lepšie než tá prvá, rozhodli sme sa urobiť pár drobných zmien v zadaniach, ktoré by mali pomôcť lepšej zrozumiteľnosti úloh. Neľakajte sa, žiadne zásadné zmeny sa neudiali, ale na stránke už nájdete príklady a časopisy s vylepšenými zadaniami.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2018

Ak chceš zažiť niečo veľké, 
lepšie ako hviezdy v telke,
Poď s nami na matikvýlet!
Bude to vraj riadny úlet.

Skoro ráno - o deviatej,
dvadsiaty prvý október,
Dostatok vody si nalej,
a na stanicu sa pober.

Kúpiš si lístok ráno tak,
že cieľ je Malá Lodina
a domov pôjdeš z Ružína.
Ber si teda kartu na vlak.

Vrátime sa o pol siedmej,
potenciálne kus skorej,
to sa ešte tam uvidí...
Tak poď! Nech ti svet závidí

Autor básne: Ja
Chcel aby som ho spomenul v príspevku: Kiči

Zobraziť celý príspevok

Všetko funguje tak, ako má

Vašim pozorným očiam neušlo to, že ste si istú chvíľu nevedeli na stránke aktualizovať profil.

Teraz však funguje všetko tak, ako má, a preto si nezabudnite aktualizovať vaše profily, najmä ročník, keďže je každý z vás o rok starší, a prípadne aj školu, ak ste išli napríklad zo základnej školy na gymnázium.

Je to jednoduché, po prihlásení nájdete v ľavom menu v sekcií Správa účtu možnosť Aktualizovať profil, tá vás hodí na stránku, kde už môžete slobodne meniť svoje údaje, pod ktorými vystupujete na našej stránke.

Okrem toho si vás ešte opäť dovolíme upozorniť na to, že aj tento rok u nás úradoval tlačiarenský škriatok, a preto sa v časopisoch nachádza zlé zadanie úloh 1 a 5 v prvej sérii, správne zadania nájdete (ako inak) na našej stránke, či v aktualizovanom časopise.

Za technické potiaže sa ospravedlňujeme a dúfame, že vás to od riešenia našich seminárov neodradí. Tešíme sa na ...

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia Malynár zimná seria

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Malynár

Pre 1. sériu  eb1f8b48d211a15e45affbb641b35eb3

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť ...

Zobraziť celý príspevok

Chyby v zadaní

Ahojte! Tlačiarenský škriatok úradoval tentokrát u nás a spôsobil to, že vo vašich časopisoch je nesprávne zadanie prvej a piatej úlohy v prvej sérii. Správne znenie nájdete v časti príklady a v časopise, ktorý sa nachádza na našej stránke. Za chybu sa ospravedlňujeme a dúfame, že vás nijako neodradí od riešenia nášho seminára.

Zobraziť celý príspevok

Zimná séria je tu!

Dni plné oddychu, zábavy, kúpania a ničnerobenia sa skončili a znova je tu september. Ako je už zvykom, pripravili sme si pre vás zbrusu nový časopis Malynára so super príkladmi. Termín prvej série je už 22. októbra, preto neváhajte a začnite s počítaním už dnes. Je sa na čo tešiť, tých najlepších z vás v zime pozveme za odmenu na sústredenie.

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie Malynára 2018

Od 17. do 22. júna 2018 prebehlo letné sústredenie Malynára v UVZ Danišovce ako odmena pre najlepších riešiteľov.

Po snahe nájsť kráľovské klenoty sme sa nechtiac ocitli v Grécku, v ktorom sme založili svoje mestá. Nasledovala olympiáda, ktorej priebeh bol nečakane narušený, keď sme prišli na to, že rozprávame po rímsky a dokonca vyzeráme ako Rimania. Po uvážení toho, že sme naozaj Rimania sme sa rozhodli Grécko zabrať. Grécki bohovia si však s nami začali robiť čo chceli, využívali nás na potupné práce. Keďže sme nechceli, aby s nami takto bohovia zaobchádzali, hľadali sme po stopách Grékov nápoj večnosti. Po jeho nájdení sa nám konečne podarilo vymaniť sa spod nadvlády bohov a konečne nám nikto nediktoval čo máme robiť.

Počas sústredenia si účastníci navzájom pomerali svoje matematické, logické, ale aj fyzické schopnosti v rôznych hrách či športoch. Neodlučiteľnou súčasťou sústredenia boli samozrejme aj prednášky a semináre na rôzne témy, počas ...

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2018

Aj tento rok sme sa zišli 25. mája 2018 pri príležitosti 18. ročníka matematickej súťaže Mamut, ktorú sme už druhým rokom mali ako združenie STROM spolu s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika možnosť organizovať v priestoroch Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici v Košiciach. Vyše 200 detí si v 42 rôznych tímoch pomeralo svoje matematické či športové schopnosti a logické premýšľanie bojujúc o prvenstvo a hodnotné ceny. Súťaž bola podporená aj z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk). Kompletné výsledky, fotogalériu, ale aj brožúru s príkladmi a riešeniami nájdete na našej stránke. 

Zobraziť celý príspevok

To bolo niečo!

Pomyselné brány ďalšieho ročníka nášho aj vášho seminára sa s rachotom zavreli. Pred nami už leží len sústredenie pre tých najúspešnejších z vás (opäť v Danišovciach) a v diaľke sa črtá veľkolepý vstupný portál ročníka nasledujúceho. Blahoželáme víťazom, gratulujeme všetkým, ktorí ste sa prebojovali na sústredko, podávame pravice i všetkým ostatným, čo sa v tomto školskom roku zdokonalili v matematike. Ak sa vám podarilo získať šancu zúčastniť sa prestížneho sústredenia alebo ste posielali riešenia poštou, môžete sa tešiť na to, ako vám v najbližších dňoch budú doručené čerstvé časopisy, prípadne spolu s vašimi opravenými a obodovanými riešeniami. Netrpezliví (či ekologicky založení) si časopis a poradie môžu prečítať na webe už teraz.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2018

Túto jar si vaši obľúbení (aj nejakí ešte nie obľúbení) vedúci pre vás pripravili výlet cestou-necestou do tajov a hlbín našej krajiny. Prídete? Ak ste bez zaváhania odpovedali "Áno!" (čo by ste teda mali), bez zaváhania dostavte sa o deviatej hodine rannej v sobotu 26.5.2018 na železničnú stanicu v Košiciach (rovnomennú), odkiaľ poberieme sa do Matejoviec nad Hornádom, priamo do lona nespútanej Hornádskej kotliny, odkiaľ sa bližšie neurčenými spôsobmi spôsobne i nespôsobne prepracujeme do Sloviniek. Plán hovorí, že zo Sloviniek sa odoberáme o 17:09, výlet sa ukončí po 18:30 opäť na košickej železničnej stanici.

Zobraziť celý príspevok

Prihlasovanie na Mamut 2018

Termín konania tohtoročného Mamutu - 25.5. sa nezadržateľne blíži. Nezabudnite sa na súťaž včas prihlásiť, kapacita je limitovaná na 40 tímov. Oproti minulému ročníku máme ešte jednu zmenu - súťaž sa bude konať len v Košiciach a to v priestoroch Kasární Kulturpark.

Pre viac informácií sledujte túto sekciu.

Už sa na vás tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Nadišla chvíľa polčasu

Je tu dlho očakávaný polčas letného semestra nášho obľúbeného Malynára, s ktorým prichádza nový časopis so vzorovými riešeniami a priebežným poradím, okrem toho tam dokonca nájdete aj zadania úloh pre druhú sériu! Ale nezabúdajte, termín druhej série sa nezadržateľne blíži, tak nestrácajte čas a hor sa do riešenia!

Zobraziť celý príspevok

Nové tričká STROMu

Zahlasujte v ankete na tomto odkaze a pomôžte tak vybrať farby nových tričiek nášho združenia. Ak chcete naše združenie a jeho aktivity podporiť, môžete tak urobiť práve kúpou trička na niektorom z blížiacich sa letných sústredení.

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Malynár

Pre 1. sériu  ce99fc48b459aa29155e0a81a100750f

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/224765?lang=sk a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester klope na dvere!

Zima nás ešte neopustila, no dneska, keď je dobrý vedúci, tak vymýšľa aj v mraze, a tak vám prinášame nové úlohy letného semestra vášho obľúbeného Malynáru. Nájdite si naň čas, chuť a energiu a prerátajte sa až na letné sústredenie. Veríme, že vás nové úlohy zabavia, potrápia, ale hlavne niečo nové naučia.

Vaši vedúci

P. S. Možno ste si to nevšimli ale v časopise na nás útočil tlačiarenský škriatok. Tentokrát však zmenil iba termín odovzdania 2. série. Ten je v skutočnosti 30. apríl a nie 26. marec.

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2018

Už si rozmýšľal/a nad letným programom?

Aj toto leto môžeš stráviť 8 dní s kamarátmi a super vedúcimi na Tábore mladých matematikov. Okrem nadupaného programu, štipky zábavne podanej matiky a príjemnej spoločnosti, si môžeš tento rok vychutnať aj nádherné prostredie tajchu Počúvadlo. Novinkou je aj bazén a wellness priamo v mieste, kde budeme bývať.

TMM sa bude konať 11. - 19. augusta v Penzióne pod Sitnom a je určené pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole.  Kompletné informácie nájdeš v POZVÁNKE. Tak neváhaj a prihlás sa čím skôr cez PRIHLASOVACÍ FORMULÁR.

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie Malynára 2018

V dňoch 28.2. - 2.2. sa v Danišovciach uskutočnilo zimné sústredenie Malynára.

Nadviazali sme v ňom na pirátské dobrodružstvá z našich časopisov. V bitke proti Leonardovi sme sa však dostali do problémov kvôli veľkej ťave, ako z iného sveta, ktorú na nás Leonard povolal. Po našej porážke sme stretli knihovníka, ktorý nám prezradil, že naša bitka bola len príbehom v knihe. Niekto však v knižnici schválne menil a krížil príbehy vo všetkých knihách. Putovali sme preto z diela do diela a hľadali zloducha. Nakoniec sme ho odhalili a všetky príbehy napravili.

 

Aj keď nám trochu chýbal sneh, sústredenie sme si riadne užili. Získali sme nové poznatky z matematiky, ale tiež sme športovali a hrali mnoho hier. Už sa tešíme na ďalšie!

Pozrite si fotogalériu.

Zobraziť celý príspevok

Upozorňujeme

Všetkých účasníkov sústredenia, 

Piatok 2.2. kočíme sústredenie obedom. Predpokladaný príchod do SNV je o 12:50. Verzia pozvánky s aktuálnymi informáciami LINK

Zobraziť celý príspevok

Aktualizujeme

Pre 32 najlepšie umiestnených, ktorý záujem ísť na sústredenie zaznačili v dotazníku. Pozvánka na sústredenie hovorí o prihlásení sa, na sústredenie pomocou kľúča. Kedže viacerí z účastníkov svoje heslá pozabúdali a nechceme, aby sa niektoré z detí malo pre problémy s byrokraciou problém zúčastniť sa sústredenia urobil som nasledovné: 

LINK Je zoznam pozvaných riešiteľov. V dokumente je aj zoznam detí, ktoré nemajú profil na stránke itakadémia. V priebehu dneška sa posnažíme vytvoriť im profil.

Pre všetkých platí, že prihlásenie do aktivity spravím za nich (všetci čo majú profil už, by si mali byť schopný nájsť sústredenie malynáru na svojej Nástenka>Moje aktivity).

Keď už budú mať všetci účastníci vytvorený profil, tak potvrdím ich účasť na sústredení (čo iniciatívne viete spraviť už aj teraz) a rozpošlem prihlášky na emaily, ktoré boli použité pri registrácii konta itakadémia. Napíšem o tom príspevok a ak by niekto mal problém a prihlášku by nedostal, nech ma ...

Zobraziť celý príspevok

Tramtadadá!

No, hotovo! Prvá séria ocitla sa úspešne za našimi chrbtami a vy už isto v zhone riešite druhú. Nájdite si ale čas aj na analýzu poradia a pozorné prečítanie časopisu! Obsahuje mnohé, čo by sa vám mohlo hodiť. Oboje už nájdete aj na stránke. Keď dočítate, neotáľajte a vráťte sa k počítaniu! Termín už klope na dvere!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Malynár

Pre 1. sériu  2e4a571bc7de788e6f4d8e65dc1031f8

Pre 2. sériu 53e7ce2ab58d9d29eb6e84dcffff7854

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/224765?lang=sk a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť vlastný e-mail (respektíve rôzne e-maily rodičov). Tvoje meno ...

Zobraziť celý príspevok

Nová séria je tu!

Letné prázdniny zbehli ako voda, škola sa už pomaly rozbieha a vy sa už iste neviete dočkať zadaní zimnej série Malynáru. Nebudeme vás už preto dlhšie naťahovať. Pripravili sme pre vás novučičký časopis so zaujímavými príkladmi. Termín prvej série je už 23. októbra, preto neváhajte a vrhnite sa do rátania. Veľa šťastia!

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie Malynár

Ahojte všetci!

V dňoch 18.6 - 23.6.2017 sme spolu strávili 6 programom nabitých dní na sústredení v Danišovciach.

Spoznali sme duchovných a ich príbehy o mocnej Kvapke. Rozprávali nám o jej blízkom návrate medzi ľudí. Málokto im veril tieto prázdne slová, no potom sa začali diať rôzne veci. Spoločne sme utiekli z väzenia a uchýlili sme sa do lesa. V lese sme spoznali domorodcov, ktorí nás upozornili na zmenu správania divokých zvierat. Bolo nám jasné, že to je znamenie príchodu mocnej Kvapky. Naštastie nás Kvapka minula a my sme sa obohatení o zážitky a užitočné vedomosti vrátili bezpečne domov.

Tešíme sa na vás opäť na ďalších sústredeniach.

Fotky si môžete pozrieť v galérii.

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2017

2.6. sa uskutočnil už 17. ročník súťaže Mamut, ktorú organizuje naše združenie v spolupráci s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika. Tento ročník bol výnimočný tým, že sa súťaž uskutočnila až na dvoch miestach súčasne - v Košiciach a v Sabinove. Priestory nám poskytli Kasárne/Kulturpark na Kukučínovej ulici v Košiciach a Základná škola na ulici 17. Novembra v Sabinove. Svoje vedomosti z matematiky, hlavolamové myslenie ale aj športové zručnosti si tu prišlo zmerať takmer 300 detí zo 40 škôl z celého Slovenska. Súťaž bola podporená aj z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk).

Kompletné výsledky súťaže na oboch miestach si viete pozrieť tu: Košice a Sabinov 

Fotogalériu z podujatí tu: Košice a Sabinov

Brožúru so zadaniami a riešeniami tu: Mamut 2017

Všetkým tímom ďakujeme za účasť. Veríme, že sa vám akcia páčila a zúčastníte sa aj budúci rok.

Zobraziť celý príspevok

Už je to za nami

Zdareeeec,

druhá séria je už opravená, časopisy s riešeniami i pozvánkami sú rozoslané (tak šup - čítajte si pozvánku s inštrukciami na Malynár i Matik a prihlasujte sa na sústredká Malynáru aj Matika, my sa nevieme dočkať, a čo vy?) a konca letnej časti zaznel tón. Blíži sa leto, no ešte sa určite matematika stretne s aspoň niektorými z vás. Čoskoro tu bude sústredko, tvrdé boje o ktoré dominovali vašim ostatným niekoľkým mesiacom. Už ale môžete zložiť perá a nechať si poklesnúť tep. Letná časť je uzavretá, časopis na stránke definitívne ukončuje celoročný hon.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet

V pondelok, dňa 8. 5., známeho aj ako deň víťazstva nad fašizmom, deň červeného kríža či svetový deň chôdze sa uskutoční jarný výlet! Stretneme sa o 7:00 ráno vo vestibule autobusovej stanice (z kadiaľ pôjdeme autobusom o 7:15 do Zlatej idky), kde sa opäť zídeme o 18:45 plní úžasných zážitkov. Neváhajte sa zúčastniť tohto výletu do lona prírody a stretnúť kopec super ľudí!

Zobraziť celý príspevok

MAMUT 2017

Milí riešitelia, milí učitelia, asi už horlivo očakávate prihlášku na MAMUT. A dočkali ste sa. Aj táto súťaž bude podporovaná z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk) vďaka tomu, že jedným z partnerov tohto projektu je aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vďaka podpore z projektu bude MAMUT bezplatný. Účastníci si budú hradiť len náklady spojené s cestou na súťaž.

Prihlášku aj pokyny nájdete v sekcii MAMUT. A pozor registrácia trvá len do  18.5.2017 do 23.59 a v prípade naplnenia kapacity bude robený výber súťažných tímov podľa výberových kritérií.  

Zobraziť celý príspevok

Malynár v rámci národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie

Milí riešitelia, korešpondenčné matematické semináre sú podporované z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk) vďaka tomu, že jedným z partnerov tohto projektu je aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorá je jedným z organizátorov našich seminárov. Táto podpora nám umožní skvalitniť naše - vaše semináre. Vďaka podpore z projektu budú tí najšikovnejší z Vás pozvaní na letné sústredenie, ktoré sa uskutoční v júni v Danišovciach (konkrétne 18. - 23. júna). Sústredenie bude pre účastníkov bezplatné. Účastníci si budú hradiť len náklady spojené s cestou na sústredenie.

 

To však prináša i trošku komplikovanejšiu evidenciu. Preto každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať na stránke https://dotazniky.itakademia.sk/index.php/993431?lang=sk. Je potrebné, aby si nám vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ťa vedeli zaradiť ako účastníka tejto súťaže (vzdelávacej aktivity). V prípade ak seminár riešia aj ...

Zobraziť celý príspevok

Pozor - zmena termínu!!

Ahojte,

Máme pre vás jeden podstatný oznam: z organizačných dôvodov, ktoré sa pravdepodobne čoskoro dozviete (vysoko preto odporúčame sledovať maily ;) ) presúvame termín druhej série Malynáru na 2. mája.

Veríme, že to pre nikoho z vás nepredstavuje žiaden problém vzhľadom k tomu, že vám čas neuberáme, ale práve naopak máte o jeden celý celučičký týždeň navyše!

Taakže ešte raz veľa šťastia a tešíme sa na vaše riešenia.

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria opravená!

Ahojteeeee,

isto už nedočkavo čakáte, ako ste dopadli v 1. sérii Malynáru, každý hľadá svoje meno v poradí, prezerá opravené úlohy, číta vzorové riešenia v časopise.. Vykonajte to poriadne, aby ste sa do 2. série stihli ešte poučiť z vlastných chýb, naučiť sa niečo nové z komentárov a riešení vedúcich.

Termín 2. série sa totiž nebezpečne blíží a ostáva vám už len týždeň, aby ste všetky svoje myšlienky dali na papier. 

Nezabúdajte, že ešte nie je dobojované a na sústredenie sa má šancu dostať každý, tak sa snažte a 18.-23. júna sa uvidíme na sústredku v Danišovciach. 

Zobraziť celý príspevok

Zmena zadania 3. úlohy

Milí riešitelia! Nedopatrením sme urobili chybu, kvôli ktorej sme museli pozmeniť zadanie 3. úlohy. Aktuálne zadanie nájdete aj v časopise s riešeniami prvej série, aj na tejto stránke v sekcii Príklady. Za chybu sa vám ospravedlňujeme a želáme vám veľa šťastia pri riešení.

Zobraziť celý príspevok

Dve percentá

Všetci vieme, že peniaze dnes hýbu svetom (samozrejme, že im v tom pomáha láska, priateľstvo a dobrí ľudia), a aj preto sme tu s malou prosbou aj tento rok. Ako to už každoročne býva, tak dospelí začínajú vypĺňať svoje daňové priznania a združenia ako my ich prosia, aby im darovali 2 % z toho, čo odvádzajú štátu.

Aj napriek tomu, že sme dobrí ľudia, ktorí oplývajú láskou k matematike, tak fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít, je do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete Vy. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac, ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook. Takisto sa nižšie dočítate, ako môžete darovať vaše 2 % nášmu združeniu.

Kto?

Sme občianske združenie, ktoré sa snaží dnešnú mládež viesť ku ...

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie Malynára

V dňoch 29.1. - 3.2.2017 sa v Juskovej Voli uskutočnilo zimné sústredenie Malynára.

Počas šiestich dní sme sa zoznámili s geniálnym vynálezcom a vedcom Borisom, pracujúcim pre prezidenta. Postupne sme mu pomáhali odhaľovať jeho stratenú pamäť, o ktorú prišiel pri práci na stroji, ktorý vymazával spomienky. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a Boris si spomenul.

Okrem dobrého pocitu zo záchrany nášho génia sme si odniesli aj kopec nových poznatkov a vedomostí z matematiky a tiež nezabudnuteľné zážitky. Už sa tešíme na ďalšie sústrednie.

Zobraziť celý príspevok

Tábor Mladých Matematikov 2017

Aj tento rok máme pre vás jedinečnú príležitosť ako stráviť leto. TMM je tu pre budúcich siedmakov (resp. sekunďanov) až budúcich druhákov na strednej škole (resp. sexťanov). Tábor sa bude konať 12. - 20. augusta 2017 v RZ Lúčka-Potoky. Tešiť sa môžete na super program, užasných ľudí a kopu nových kamarátov. K dispozícií je POZVÁNKA, kde sa dozviete všetko potrebné. Prihlásiť sa môžete na prihlasky.strom.sk/tabor

Zobraziť celý príspevok

Koniec korešpondenčnej časti zimného semestra

Čaute všetci,

ak sa náhodou niečo nepokazilo, tak by ste mali mať všetko vo svojich rukách. Opravené riešenia, časopisy a tí najlepší z vás aj pozvánky na sústredenie. Nezabudnite, že sústredenie bude na prelome januára a februára. Pre tých, ktorí si to ešte nevšimli v aktualitách, pripájame prihlasovací formulár a aj pozvánku s pokynmi. Tešíme sa na všetkých z vás :)

Ak ste sa náhodou na sústredenie neprebojovali, nezúfajte. V novom roku začneme odznova a možno sa uvidíme v lete. Želáme vám všetkým veľa šťastia v novom semestri, a dúfame, že sa s chuťou ponoríte do dvanástich pekných úloh.

Zobraziť celý príspevok

Výsledky zimnej časti sú známe

Máme pre vás super správu! Podarilo sa nám opraviť aj druhú sériu vašich riešení. Vaše opravené riešenia spolu  s pozvánkami na sústredenie pre tých najšíkovnejších prídu už čoskoro na vaše školy. Veríme že na sústredko sa už veľmi tešíte a že budete naďalej riešit aj letnú časť ;)

Vzoráky a poradie nájdete v najnovšom časopise.

 

Zobraziť celý príspevok

Ďalšia séria je za nami

Ak ste si mysleli, že sa všetci len flákame, tak vedzte – nie je tomu tak. A ako dôkaz pre vás máme opravený nie jeden, nie dva, ale rovno všetky tri naše semináre! Takže mladší či starší neváhajte a otvorte naše najnovšie časopisy a nájdite si v nich to čo vás zaujíma (chápeme, že poradie na konci je zaujímavejšie, ale nepohrdneme ani keď si prečítate naše vzorové riešenia ;)). 

A aby ste k nim nemali zložitú cestu, tak stačí kliknúť TU a vybrať si ten seminár, ktorý je vášmu srdcu najbližší. 

Zobraziť celý príspevok

Prihláška do semináru a elektronické riešenia

Milí riešitelia,

termíny odovzdávania sérií sa neúprosne blížia a my by sme Vám chceli pripomenúť, že každý, kto sa chce do seminára si musí vytvoriť, alebo aspoň aktualizovať svoj profil na stránke. Vďaka tomu Vás budeme vedieť zaradiť do poradia a neskôr kontaktovať, ak by sa Vám podarilo dostať sa na sústredenie. Super možnosťou je aj pohodlné odovzdávanie úloh cez internet.

Vytvorenie profilu ani odovzdávanie nie sú zložité, no aby sme vám to ešte uľahčili vytvorili sme pre Vás jednoduchý návod.

S pozdravom
Vaši vedúci

Zobraziť celý príspevok

Nový časák?

Zdravím všetky malynárčatá! 

Určite ste sa už celé prázdniny tešili na moment, keď ku vám dorazí nový časopis Malynára s novučičkým príbehom a ešte novučičkovejšími úlohami. No a ten moment je tu, tak hor sa do toho! 
Nie je času na zaháľanie, preto sa rýchlo dajte do riešenia, pretože termín je už 10. októbra.

Časopis nájdete tu.

Veľa šťastia a zábavy vám želajú vaši vedúckovia ;) 

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie Malynára

Leto sa onedlho prehupne do svojej druhej polovice. Preto vám chceme pripomenúť ten týždeň zábavy, ktorý sme spolu zažili v júni.

Všetko to začalo v nedeľu, keď sme sa zišli na stanici v Košiciach. Ani sme si nevšimli, že sa z nás stali mravce Fušovia. Keď sme sa dostali do tmavej jaskyne ku zvyšku nášho druhu, zistili sme, že nás čaká neľahká úloha. Jaskyňa bola veľmi poškodená a potrebovali sme zabrániť jej zrúteniu. Náš prieskum však ukázal, že to vôbec nie je také strašné.

V týchto momentoch sme však urobili veľmi veľkú chybu. Ignorovali sme nápisy, ktorým sme síce nerozumeli, no vyústilo to do toho, že sme do našej jaskyne vpustili mravcožravý mach. Vo finále sa nám síce nepodarilo obsadiť územia ovládané machom, avšak naši vedci vyvinuli špeciálnu kyselinu, ktorá zvládala mach zničiť. Vyzeralo to s nami veľmi biedne, ale nakoniec sme dokázali mach zničiť a dozvedeli sme sa pravdu ...

Zobraziť celý príspevok

Cena Nadácie Orange

V utorok 31. mája sa uskutočnil galavečer Nadácie Orange, na ktorom sa vyhlasovali výsledky Ceny Nadácie Orange v rôznych kategóriách. Naše združenie bolo nominované v kategórii Vzdelávanie a skončilo na krásnom treťom mieste.

Okrem tejto kategórie vyhlásila Nadácia Orange aj kategóriu Cena verejnosti, o ktorej výsledku ste rozhodovali vy hlasovaním. Spočiatku sme boli viacmenej vo vedení v tejto kategórii, avšak keď sa súťaž schyľovala ku koncu, dobehlo nás občianske združenie Športový klub Bokša a po dňoch zháňania hlasov sa nám obom podarilo získať vyše 1200 hlasov. Túto kategóriu sme nakoniec vyhrali o zhruba 30 hlasov.

Za všetky vaše hlasy aj dlhoročnú podporu, či riešenie našich seminárov a účasť na našich aktivitách vám takto chceme poďakovať. Ak by vás zaujímalo viac, tak na facebookovskej stránke Nadácie Orange si viete nájsť video z odovzdávania cien (tu a tu), či všetky fotky z galavečera. Výber z nich (tie najkrajšie, inak povedané tam, kde ...

Zobraziť celý príspevok

Je to tu, už aj s prihlasovaním a pozvánkou.

Tak ako naši hokejisti aj vaše riešenia by už mali byť doma. Týmto uzatvárame letný semester a končí sa vaše pôsobenie v základnej časti ;). Tabuľka s vašimi bodmi je TU a tu je zas časopis. Na sústredenie bolo pozvaných priamo 25 najlepších a ďalších 26 dostalo pozvánku ako náhradníci. Prihlasovanie na sústredenie je už dostupné v aktualitách napravo a vzor pozvánky je TU.

Zobraziť celý príspevok

Cena Nadácie Orange

S radosťou by sme vám chceli oznámiť, že naše združenie bolo nominované na Cenu Nadácie Orange v kategórii Vzdelávanie.

Zo všetkých 86 nominovaných organizácií v troch kategóriách (Vzdelávanie, Sociálna inklúzia a Komunitný rozvoj), sme sa tak dostali do úzkeho výberu pätnástich (pre každú kategóriu 5). Možno ste si na našom facebooku všimli, že 11.4. sme boli naše združenie prezentovať na druhom kole hodnotení a veríme, že ste nám držali palce.

ĎAKUJEME ! Každému, kto za nás zahlasoval. 

Zobraziť celý príspevok

"Čaute decká, ja som z .. " vlastne opravená séria

    Verte, alebo nie prvá letná séria je úspešne za nami. S ňou prichádza aj časopis, v ktorom sú už očakávané vzorové riešenia. Novinkou v ňom nie je ani poradie, ktoré okrem zadnej strany časopisu nájdete aj tu. Veríme, že pri riešení druhej série budete aspoň tak úspešní ako doteraz.

Zobraziť celý príspevok

TMM 2016

A je to tu! Konečne ste sa dočkali.

Spustili sme prihlasovanie sa na tohtoročný Tábor Mladých Matematikov, inak známy ako TMM, ktorý sa bude konať v Tatranskej Lesnej od 23.7. do 30.7.2016. Tohtoročné TMM je určené pre budúcoročných šiestakov (resp. prímanov) až po budúcich prvákov na strednej (resp. kvinťanov, či druhákov na 5-ročných stredných školách). Tento rok vás tam bude čakať, ako to už býva, úžasný program a skvelá partia vedúcich aj účastníkov.

Tento rok sa to bude konať v krásnom prostredí našich Tatier, kde si určite okrem matematiky užijeme aj tatranské slniečko. Dúfame, že sa k nám pridáte a my si tak spolu zase raz vytvoríme kopec nezabudnuteľných zážitkov. Preto neváhajte a vyplňte prihlášku, respektíve si prečítajte viac informácií v pozvánke.

Tešíme sa na vás

Zobraziť celý príspevok

Podporte naše združenie

V dnešnom svete nie je nič zadarmo (okrem práce dobrovoľníkov a nemnoho iných vecí). Aj preto je fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít je do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete Vy. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook.

Kto?

Sme občianske združenie, ktoré sa snaží dnešnú mládež viesť ku krásam matematiky. Sme zväčša študenti stredných a vysokých škôl, ktorí zasvätili svoj čas tomuto cieľu. Všetko čo robíme, robíme dobrovoľne, ale najmä radi.

Čo?

Našimi hlavnými aktivitami sú matematické korešpondenčné semináre Malynár, Matik a STROM a jednodňové matematické súťaže Mamut, Lomihlav, Matboj a Náboj. Pre najlepších riešiteľov vždy organizujeme sústredenia (každý polrok jedno pre jednotlivé semináre). Okrem toho sme v posledných rokoch začali ...

Zobraziť celý príspevok

Vitajte v roku 2016!

Nový rok je už nejaký čas tu, dúfame, že sa vám v ňom zatiaľ darí a že to tak bude pokračovať. O chvíľu sa na našich stránkach objavia nové zadania, aby ste sa ani v druhej časti školského roka nenudili.

Ešte pred tým sa ešte aspoň na chvíľu pozrime do minulosti na náš posledný časopis, v ktorom nájdete viacero zaujímavých vecí. 

Zobraziť celý príspevok

Termín druhej série bol včera

Kým sa k nám poštou a inými cestami dostanú vaše riešenia, zaspomínajme ešte na vzorové riešenia prvej série, ktoré nájdete tu. Nezabúdajte ani na to, že najlepší z vás sa dostanú na sústredenie, preto je zbytočné robiť si plány na koniec januára. Komu sa však neujde možnosť zúčastniť sa záchrany úbohých ggluménov, nemusí zúfať, určite sa na našej stránke o tejto akcii objaví podrobná správa.

Zobraziť celý príspevok

Tábor Mladých Matematikov 2015

TMM 2014 - Lúčka Potoky 280

Aj tento rok, od 16. do 23. augusta v RS Július, sa bude konať ten najlepší tábor. Preto ak budeš v budúcom školskom roku študentom 7. ročníka ZŠ až 2. ročníka SŠ máš obrovské šťastie. Máš šancu zažiť sedemdňový sústredkový program obsahujúci hry športy, matiku, skvelých ľudí, kopu zábavy a tvoje najlepšie zážitky prázdnin. Všetko čo preto musíš urobiť je nechať sa viesť svojou zvedavosťou za ďalšími informáciami a prihláškou na tábor.

Tešíme sa na teba :)

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie - Malynár 2015

Všetko to začalo 25.1. a 8 vedúcich s 26 deťmi to spolu vydržalo až do 30.1. Po tom, ako sa škriatkovia (naše Malynárčatá) dozvedeli, že v zajatí držia celé mužské pokolenie rodu Nemmäkkýntošovcov, rozhodol generál, že rozšíria svoj vplyv do celého lesa. Nebolo to vôbec ľahké. Najprv museli skrotiť divokú faunu. Potom museli presvedčiť kultivovaných faunov o svojom talente. A aby toho nebolo málo, porazili aj miniatúrnych škodcov robiacich neplechu v miestne flóre. Zdalo sa, že les patrí im, no zabudli na tie najnebezpečnejšie potvory. Víly.

Vyzbrojený kabelkami a večernými róbami (na ženy iné ako ženské zbrane skrátka neplatili) sa postavili zoči voči najmocnejším vílam. Boj to bol nekompromisný, všade lietali dúhy, do očí padali flitre a v povetrí sa vznášala nezdravá dávka parfému. Škriatkovia síce vzišli z toho boja ako víťazi, generála však skoro porazilo, keď sa zistilo, že väzni, ktorí boli takí dôležití pre celý plán ...

Zobraziť celý príspevok

TMM 2014

10. až 17. augusta sa už tradične uskutočnil Tábor mladých matematikov, ktorého sa zúčastnilo 34 šikovných účastníkov a 8 skvelých vedúcich.

Účastník - ty si čarodejník!

Na Školu pre Budúcich Dobrodruhov s láskou prijali nových študentov do Triedy Mladých Mágov. Hneď potom, ako si triediaci tchor všetkých vypočul a príslušne označkoval (a tým rozdelil žiakov do študijných skupín) sa mohli rozdať školské uniformy a následne sa bez ďalších okolkov začalo s vyučovaním. Prvým predmetom bola starostlivosť o čarovné tvory. Zároveň sa predstavil aj nový projekt Fantasy show!, ktorý pomohol škole s financovaním aktivít. Išlo o reláciu vysielanú po celej krajine, v ktorej účinkovali samotní profesori. S prípravou, samozrejme, pomáhali študenti, ktorí sa starali o zaujímavé zvraty, aby tak zvyšovali sledovanosť. Na konci dňa sa naučili dôležité kúzlo - Svetlo! - a mohlo sa zhasnúť a pobrať do postelí.

Čáry máry, nie je mi to fuk

Po prvej noci, počas ktorej boli zobudení a ...

Zobraziť celý príspevok

Rozšifruj si svoje mesto 2014

Usilovné šifrovanie

31. mája sme si spolu zasúťažili na Rozšifruj si svoje mesto, kde sme tiež spoločne oslávili Medzinárodný deň detí.
Začalo sa to príchodom na predstavenie stroja času bláznivého vedca. Praktická ukážka stroja však spôsobila, že sa účastníci stratili v rôznych historických obdobiach Košíc a okrem toho sa stratili rôzne súčiastky zo stroja. Ich úlohou bolo nájsť stratený plán na zostavenie stroja času, aby sa mohli zase vrátiť do prítomnosti. Počas hľadania sa stretli so stredovekým katom, mlynárom, či zvonárom a mnohými ďalšími. Zároveň na vlastnej koži zažili zakopávanie Košického zlatého pokladu, či rozšírili mor. Po týchto skúsenostiach všetci získali plán na stavbu stroja času.

Aby toho nebolo málo, tak sa im pri cestovaní aj potratili súčiastky, takže ich všetky museli nájsť. Nebolo to však ľahké, lebo cesta ku každej súčiastke bola veľmi starostlivo zašifrovaná. Všetci po kratšom, či dlhšom čase zvládli rozlúsknuť každú šifru. 

Potom sa už začalo stmievať a ...

Zobraziť celý príspevok

ZŠ Sabinov 2014

28. až 30. mája sme na základnej škole na Komenského 17 v Sabinove pripravili krátke matematické sústredenie. Boli sme oslovení nečakane, no výzvy sme sa nezľakli a dúfame, že sa nám v budúcnosti podarí zorganizovať viac podobných akcií.

Ako bolo?

Sústredenia sa zúčastnilo 45 detí. Doobeda boli pre deti pripravené zaujímavé prednášky, každý deň na inú tému, počas ktorých sa naučili napríklad šifrovať a dozvedeli sa zaujímavé veci o fraktáloch a optimalizácií. Po prednáške nasledovali matematické hry – matboje. Pred obedom sme si aj každý deň zahrali športy. Po obede sme sa všetci opäť stretli, aby sme si zahrali poslednú hru dňa, do ktorej sme hravým spôsobom vmiešali aj matematiku. Vždy sa hra skončila nečakaným zvratom udalostí, napríklad hneď v prvý deň sa deti počas honby za pokladom prepadli do starobylého labyrintu. Na konci posledného dňa sme sústredenie vyhodnotili a každý dostal aj diplom na pamiatku. 

Viac fotiek nájdete tu

Páčilo ...

Zobraziť celý príspevok

Mamut 2014

V piatok 30. mája 2014 sa uskutočnil 13. ročník súťaže MAMUT

Tento krát v areáli ZŠ Považská 12 v Košiciach. Na jej organizácii sa podieľalo združenie STROM, Prírodovedecká fakulta UPJŠ a Gymnázium Poštová 9.

Zúčastnilo sa 31 päťčlenných tímov zo základných škôl v Košiciach, Novosade, Rakovci nad Ondavou, Sabinove, Sečovciach, Hrabušiciach a Prešove.

Súťaž začala po vysvetlení pravidiel presne podľa plánu o 9.30 a skončila o 11.30. Počasie bolo chladnejšie ako by bolo ideálne, no okrem toho všetko prebehlo bez problémov.

Tímu „Hlavičky“ zo ZŠ Krosnianska 4 (Matúš Masrna, Erik Novák, Jakub Mičko, Norbert Micheľ, Ján Richnavský) sa ako jedinému podarilo vyriešiť všetkých 65 úloh a tak sa suverénne umiestnil na 1.mieste. 2. a 3. miesto obsadili tímy „Prima A“ (Michaela Rusnáková, Michal Kolcun, Martin Nemjo, Branko Gomolčák, Ivan Dula) a „Prima B“ (Dávid Erdödy, Lenka Hake, Erik Sedlák, Filip Tumidalský, Filip Bušovský) z Gymnázia Alejová 1 ...

Zobraziť celý príspevok

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!