Letné sústredenie Malynára 2018

Od 17. do 22. júna 2018 prebehlo letné sústredenie Malynára v UVZ Danišovce ako odmena pre najlepších riešiteľov.

Po snahe nájsť kráľovské klenoty sme sa nechtiac ocitli v Grécku, v ktorom sme založili svoje mestá. Nasledovala olympiáda, ktorej priebeh bol nečakane narušený, keď sme prišli na to, že rozprávame po rímsky a dokonca vyzeráme ako Rimania. Po uvážení toho, že sme naozaj Rimania sme sa rozhodli Grécko zabrať. Grécki bohovia si však s nami začali robiť čo chceli, využívali nás na potupné práce. Keďže sme nechceli, aby s nami takto bohovia zaobchádzali, hľadali sme po stopách Grékov nápoj večnosti. Po jeho nájdení sa nám konečne podarilo vymaniť sa spod nadvlády bohov a konečne nám nikto nediktoval čo máme robiť.

Počas sústredenia si účastníci navzájom pomerali svoje matematické, logické, ale aj fyzické schopnosti v rôznych hrách či športoch. Neodlučiteľnou súčasťou sústredenia boli samozrejme aj prednášky a semináre na rôzne témy, počas ktorých sa účastníci naučili mnoho nových a zaujímavých poznatkov najmä zo sveta matematiky. Celý priebeh sústredenia je krátko zdokumentovaný vo fotogalérii.

Počet komentárov: 0

Aktuality

Koniec zimného semestra
Zimný semester nám už skončil a tých najlepších z vás čaká sústredenie. Ak sa vám podarilo medzi nich prebojovať, nezabudnite vyplniť prihlášku.
(18. december 2018)

Presun termínu
Drahí riešitelia, termín druhej série zimného semestra sa presunul až na 26. novembra 2018, do 20:00, dúfame, že túto zmenu radi privítate! :)
(11. november 2018)

Chyby v zadaní
V prvej a piatej úlohe prvej série sa objavila chyba v zadaní. Správne znenie úlohy nájdete na našej stránke.
(15. september 2018)

Zimná séria je tu!
Leto už skončilo a my sme si pre vás preto pripravili novučičký časopis so super príkladmi.
(11. september 2018)

Letné sústredenie Malynáru 2018
Termín prihlasovania pre najúspešnejších 32 riešiteľov na letné sústredenie Malynára, ktoré sa bude konať od 17. júna do 22. júna, sa neúprosne blíži, neotáľajte a prihláste sa, čas je do 1. júna! Tu je pozvánka, ak by sa tá vaša ku vám nestihla dostať alebo ste ju niekte zapotrošili :) ...
(29. máj 2018)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.