Letné sústredenie Malynára 2018

Od 17. do 22. júna 2018 prebehlo letné sústredenie Malynára v UVZ Danišovce ako odmena pre najlepších riešiteľov.

Po snahe nájsť kráľovské klenoty sme sa nechtiac ocitli v Grécku, v ktorom sme založili svoje mestá. Nasledovala olympiáda, ktorej priebeh bol nečakane narušený, keď sme prišli na to, že rozprávame po rímsky a dokonca vyzeráme ako Rimania. Po uvážení toho, že sme naozaj Rimania sme sa rozhodli Grécko zabrať. Grécki bohovia si však s nami začali robiť čo chceli, využívali nás na potupné práce. Keďže sme nechceli, aby s nami takto bohovia zaobchádzali, hľadali sme po stopách Grékov nápoj večnosti. Po jeho nájdení sa nám konečne podarilo vymaniť sa spod nadvlády bohov a konečne nám nikto nediktoval čo máme robiť.

Počas sústredenia si účastníci navzájom pomerali svoje matematické, logické, ale aj fyzické schopnosti v rôznych hrách či športoch. Neodlučiteľnou súčasťou sústredenia boli samozrejme aj prednášky a semináre na rôzne témy, počas ktorých sa účastníci naučili mnoho nových a zaujímavých poznatkov najmä zo sveta matematiky. Celý priebeh sústredenia je krátko zdokumentovaný vo fotogalérii.

Počet komentárov: 0

Aktuality

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Koniec zimného semestra
Zimný semester už pozná svojich najlepších riešiteľov, ktorých čaká sústredenie.. Tak šup pozrieť najnovší príspevok a s prihlasovaním neotáľať!
(16. december 2019)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Prvá séria ukončená!
Koniec prvej série je už tu a spolu s ním aj vaše opravené úlohy a nové časopisy so vzorovými riešeniami a poradiami. Tak sa pustite do čítania, no nezabúdajte ani na druhú sériu! :)
(15. apríl 2019)

Chybička v zadaní..
sa našla v úlohe 3 v 2. sérii Malynára. Je už opravená, aj v časopise, aj v sekcii Príklady. Veľmi sa ospravedlňujeme :)
(30. marec 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.