Letné sústredenie Malynára 2018

Od 17. do 22. júna 2018 prebehlo letné sústredenie Malynára v UVZ Danišovce ako odmena pre najlepších riešiteľov.

Po snahe nájsť kráľovské klenoty sme sa nechtiac ocitli v Grécku, v ktorom sme založili svoje mestá. Nasledovala olympiáda, ktorej priebeh bol nečakane narušený, keď sme prišli na to, že rozprávame po rímsky a dokonca vyzeráme ako Rimania. Po uvážení toho, že sme naozaj Rimania sme sa rozhodli Grécko zabrať. Grécki bohovia si však s nami začali robiť čo chceli, využívali nás na potupné práce. Keďže sme nechceli, aby s nami takto bohovia zaobchádzali, hľadali sme po stopách Grékov nápoj večnosti. Po jeho nájdení sa nám konečne podarilo vymaniť sa spod nadvlády bohov a konečne nám nikto nediktoval čo máme robiť.

Počas sústredenia si účastníci navzájom pomerali svoje matematické, logické, ale aj fyzické schopnosti v rôznych hrách či športoch. Neodlučiteľnou súčasťou sústredenia boli samozrejme aj prednášky a semináre na rôzne témy, počas ktorých sa účastníci naučili mnoho nových a zaujímavých poznatkov najmä zo sveta matematiky. Celý priebeh sústredenia je krátko zdokumentovaný vo fotogalérii.

Počet komentárov: 0

Aktuality

Prvá séria ukončená!
Koniec prvej série je už tu a spolu s ním aj vaše opravené úlohy a nové časopisy so vzorovými riešeniami a poradiami. Tak sa pustite do čítania, no nezabúdajte ani na druhú sériu! :)
(15. apríl 2019)

Chybička v zadaní..
sa našla v úlohe 3 v 2. sérii Malynára. Je už opravená, aj v časopise, aj v sekcii Príklady. Veľmi sa ospravedlňujeme :)
(30. marec 2019)

Pozrite sa..
..ako sme sa mali na sústredeniach Malynáru, Matika aj STROMu. Fotky sú už v galériách :)
(05. marec 2019)

Koniec zimného semestra
Zimný semester nám už skončil a tých najlepších z vás čaká sústredenie. Ak sa vám podarilo medzi nich prebojovať, nezabudnite vyplniť prihlášku.
(18. december 2018)

Presun termínu
Drahí riešitelia, termín druhej série zimného semestra sa presunul až na 26. novembra 2018, do 20:00, dúfame, že túto zmenu radi privítate! :)
(11. november 2018)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.