TMM 2014

10. až 17. augusta sa už tradične uskutočnil Tábor mladých matematikov, ktorého sa zúčastnilo 34 šikovných účastníkov a 8 skvelých vedúcich.

Účastník - ty si čarodejník!

Na Školu pre Budúcich Dobrodruhov s láskou prijali nových študentov do Triedy Mladých Mágov. Hneď potom, ako si triediaci tchor všetkých vypočul a príslušne označkoval (a tým rozdelil žiakov do študijných skupín) sa mohli rozdať školské uniformy a následne sa bez ďalších okolkov začalo s vyučovaním. Prvým predmetom bola starostlivosť o čarovné tvory. Zároveň sa predstavil aj nový projekt Fantasy show!, ktorý pomohol škole s financovaním aktivít. Išlo o reláciu vysielanú po celej krajine, v ktorej účinkovali samotní profesori. S prípravou, samozrejme, pomáhali študenti, ktorí sa starali o zaujímavé zvraty, aby tak zvyšovali sledovanosť. Na konci dňa sa naučili dôležité kúzlo - Svetlo! - a mohlo sa zhasnúť a pobrať do postelí.

Čáry máry, nie je mi to fuk

Po prvej noci, počas ktorej boli zobudení a poslaní na záchranu čarovných zvieratiek, ktoré ktosi uväznil do zvláštnych bublín, sa prvé z detí dostali na vyššiu úroveň mágie. Nová úroveň - nové kúzlo. Tentokrát Klik!, ktoré sa neskôr stalo užitočným prostriedkom pri chytaní zlatej strely v športe s názvom Metlobal.

Oznámil sa nový predmet, veštenie. Hádanie zadaní k príkladom, predvídanie, čo chce kamarát povedať. Objavenie žiadneho novodobého Nostradama sa nekonalo, a tak sa ani nepokračovalo s krištáľovými guľami, ale prešlo sa na vyučovanie dejín mágie. Raráškovia odhalili bájne poklady a so zapožičaným kolotočasom sa spoznávala história školy. Večer pri sviečke sa zase žiaci oboznámili s minulosťou a potenciálnou budúcnosťou vlastných spolužiakov.

Počas transfigurácie premieňali rôzne veci na dobroty, a vlastné telá na sochy znázorňujňujúce kadečo, Ježiškom začínajúc a ježiskom končiac. Na Fantasy show! však jedna z profesoriek prehovorila o zvláštnych temných predtuchách, na čo ju zvyšok učiteľského zboru odviedol preč. Študenti sa rozhodli utiecť. Dostali sa až na Minčol, odkiaľ poľahky trafili do rozprávkového mesta, v ktorom sa však všetci súdili a bolo treba rozriešiť dávne spory. Začali sa učiť oklumenciu, ktorá sa vždy zíde. Čítali myšlienky, naprávali pokazené a nakoniec sa snažili ostatným vsugerovať tie svoje. Mnohí z nich už boli v tom čase vybavení slušným arzenálom kúziel, pribudli napríklad Čuš! alebo Idz het!.

Niečo zhnité je v štáte magickom

Ráno ich však čakalo prekvapenie. Primiestnil sa bývalý profesor, značne zranený a s odkazom. Všetkých pedagógov uväznili v tajomnom labyrinte a treba ich zachrániť. Spolu sa odmiestnili a zdarne všetkých vyslobodili. Dozvedeli sa však, že po celý čas bolo ich štúdium vedené preoblečenými hrdinami, ktorí sa rozhodli zmariť snahu vychovať nových mágov. Batman, Hercules, ba dokonca aj Johanka z Arku, títo všetci a mnohí iní trpko oľutovali, že si začali s čarodejníkmi. Po zdrvujúcej porážke bola škola opäť slobodná a všetci sa stali absolventmi.

Návrat do sveta domasedov (nečarodejníkov)

Žiadne kúzlo však netrvá večne a tak bol čas vrátiť sa. Spomienky, zážitky a nadobudnuté vedomosti ostávajú v srdciach, dušiach a mysliach a môžeme sa tešiť o rok na ďalšie dobrodružstvá.

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Počet komentárov: 0

Aktuality

Presun termínu
Drahí riešitelia, termín druhej série zimného semestra sa presunul až na 26. novembra 2018, do 20:00, dúfame, že túto zmenu radi privítate! :)
(11. november 2018)

Chyby v zadaní
V prvej a piatej úlohe prvej série sa objavila chyba v zadaní. Správne znenie úlohy nájdete na našej stránke.
(15. september 2018)

Zimná séria je tu!
Leto už skončilo a my sme si pre vás preto pripravili novučičký časopis so super príkladmi.
(11. september 2018)

Letné sústredenie Malynáru 2018
Termín prihlasovania pre najúspešnejších 32 riešiteľov na letné sústredenie Malynára, ktoré sa bude konať od 17. júna do 22. júna, sa neúprosne blíži, neotáľajte a prihláste sa, čas je do 1. júna! Tu je pozvánka, ak by sa tá vaša ku vám nestihla dostať alebo ste ju niekte zapotrošili :) ...
(29. máj 2018)

Mamut 2018
25.05.2018 sa v Kasárňach/Kulturparku na Kukučínovej 2 v Košiciach uskutočnil už osemnásty ročník MAMUTa. Zadania a výsledkovú listinu nájdete v sekcii MAMUT.
(25. máj 2018)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.